LUDNICA Sa dva igrača manje, u 92. minutu, dali gol i došli nadomak titule

,

Neverovatan meč su odigrali u petak ujutru fudbaleri Union Espanjole i Universidad Katolike, u derbiju 30. kola šampionata Čilea.

PRVENSTVO ČILEA: Kvota u MaxBetu na trijumf Kolo Koloa protiv Universidad de Čilea je 2.45.

Universidad Katolika je kao gost izborila bod, uprskos tome što je duže od pola sata igrala sa dva igrača manje. Postigla je u 92. minutu gol za ogromnih 1:1 (0:0).

Problemi za aktuelnog lidera prvenstva počeli su u 30. minutu, kada je nekadašnji vezista Malage i AEK Atine Dijego Buonanote dobio direktan crveni karton.

Union je preuzeo inicijativu, a početkom drugog poluvremena je stigao do prednosti. Karlos Palasios je bio precizan u 55. minutu iz jedanaesterca, koji je skrivio Karlos Salomon.

Da stvari budu još gore po goste, samo dva minuta posle primljenog gola, Salomon je dobio i drugi žuti karton, pa je i on morao da napusti igru. Delovalo je da Union ima zicer i da će u preostalih pola sata samo da overi trijumf.

Ipak, u tome nije uspeo. Kazna je zato stigla u 92. minutu, posle kornera. Fernando Zampedri je bio najviši u skoku i zakucao je glavom loptu u mrežu, za konačnih 1:1 i veliko slavlje navijača Universidad Katolike kraj malih ekrana.

Da stvari budu još bolje po njihov voljeni klub, Union La Kalera je izgubila pre četiri dana, vezala je četiri poraza u poslednjih pet kola, pa čak ni sa pobedama u ta dva meča što ima manje od Katolike, ne može da preuzme prvu poziciju na tabeli. Union je pak propustio priliku da priđe lideru na šest bodova zaostatka.

Kako bilo, stanovnike Čilea očekuje luda završnica šampionata.

Universidad Katolika je osvojila do sada 14 titula, a Union Espanjola duplo manje. Oba kluba su i dalje daleko od najtrofejnijeg čileanskog tima, Kolo Koloa, koji je bio prvak te južnoameričke zemlje 32 puta.