maxbet

LUDNICA U ALBANSKOM DERBIJU Dva crvena kartona, dva penala za tri minuta, autogol…

,

Bakljada pre početka utakmice u Tirani (Foto: Printskrin)

“Večiti derbi” u Albaniji između Tirane i Partizanija doneo je mnogo uzbuđenja i drame. Na najvećoj fudbalskoj utakmici u državi našeg južnog komšije, koja je verovatno rešila pitanje šampiona, lider prvenstva Tirana je posle preokreta slavila sa 5:1 (2:1).

PREMIJER LIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Čelsija protiv Bornmuta je 1.80.

Ludnica je počela već od drugog minuta, kada je domaće navijače utišao Vilijam Kordeiro Melo i doneo prednost Partizaniju. Šok od kojeg bi se Tirana teško oporavila, da nije bilo gluposti Ernesta Bitrija iz 14. minuta. On je loše reagovao, napravio faul kao poslednji čovek odbrane i častio Tiranu penalom. Uz to je i dobio direktan crveni karton.

Idriz Bata je bio precizan sa bele tačke, a onda tri minuta kasnije isti igrač je duplirao prednost. Ponovo je Tirana dobila jedanaesterac, a Bata je bio precizan.

U nastavku je viđena žestoka borba, čak sedam žutih i jedan crveni karton, a Tirana je posle autogola Hektora Idrizaja povela u 62. minutu sa 3:1.

Do kraja meća je Ernest Muči dao još dva gola, a posebno spektakularan je bio onaj koji je postigao u 91. minutu iz slobodnog udarca. Njega možete da vidite na priloženom snimku.

Albanski derbi je bio sadržajan, a mi u Srbiji ćemo da budemo prezadovoljni ako u nedelju od 18 časova bude barem upola uzbudljivo na beogradskom “večitom derbiju”.