LUDNICA U DERBIJU SOLUNA Golom iz penala u 94. minutu PAOK izbegao poraz od Arisa (VIDEO)

,

Trenutak kada je Živko Živković primio prvi gol (Foto: Printsktin)

U solunskom derbiju u nedelju, u okviru 25. kola šampionata Grčke, nedostajali su samo navijači. Lepi potezi, golovi, sporne sudijske odluke i drama nisu. PAOK – Aris 2:2!

SUPERLIGA GRČKE: Kvota u MaxBetu na pobedu AEK Atine protiv Smirnisa je 1.35.

Bio je to odličan meč, a ulog je bio visok iako su oba tima daleko od titule, jer Olimpijakos ima veliku prednost na tabeli. Kada je ovakav derbi u pitanju, ništa osim pobede nije prihvatljivo.

Aris je definitivno bio bliži njoj, minuti su ga delili od tri boda. Bertiljo je u 26. minutu savladao Živka Živkovića, posle jedne odlične odbrane nekadašnjeg golmana Partizana. Tražio je domaćin ofsajd, nije ga bilo.

Na 2:0 za Aris povećao je Manos u 69. minutu, ponovo na odbitak posle Živkovićeve odbrane. Neverovatno je koliko naš golman nije imao sreće u te dve situacije.

Ipak, u samom finišu PAOK je uspeo da nadoknadi zaostatak. Ingason je u 87. minutu smanjio na 2:1, a potom je u nadoknadi vremena golman Arisa, Bušer, skrivio jedanaesterac. Jedna od spornih situacija, definitivno, ali kako bilo, Vijeirinja je na kraju bio precizan za konačnih 2:2.

Za PAOK je čitav meč na Tumbi odigrao i Andrija Živković, koji je dobio žuti karton još u 12. minutu. Drugi put uzastopno u protokolu Arisa nije bilo Matea Garsije, Argentinca koji je do prošle sezone igrao za Crvenu zvezdu.

RANĐELOVIĆ BOLJI OD ROMANIĆA Golman Lamije se zakucao u stativu dok je sprečavao autogol (VIDEO)