Lukaku u drugom debiju postigao prvenac, Čelsi lako sa “tobdžijama” (VIDEO)

,

Lukaku u duelu sa Marijem (Foto: Beta/AP)

Tačno 10 godina posle prvog, Romelu Lukaku je drugi put debitovao za Čelsi. Za razliku od prethodnog “mandata”, sada je jedan od najboljih napadača sveta. Pokazao je to i u londonskom derbiju: Arsenal – Čelsi 0:2 (0:2).

Brazil: Na meču Santos – Internasional, naša kladionica nudi kvotu 2.25 za igru ug 3+.

Bio je to derbi, zapravo, samo na papiru. Odavno posrnuli Arsenal nije tim koji može ozbiljnije da parira ekipama iz vrha. Počeo je Artetin tim ambiciozno, ali je kvalitet “plavaca” vrlo brzo došao do izražaja.

Igran je 15. minut  kada se Lukaku našao u ulozi klasičnog “sidraša” zbog čega je i doveden. Sjajno se zagradio i poslao loptu na stranu, a Ris Džejms ga je odličnom asistencijom ostavio na tri metra od prazne mreže. Bio je to njegov prvi gol u 16. utakmici za Čelsi. Tokom prethodnog boravka u londonskom klubu, imao je samo minornu ulogu.

Bez problema je Čelsi odbijao nalete protivnika, čekajući priliku za novi udarac, a takav je viđen tačno 20 minuta posle vodećeg gola. Odlična je to akcija bila, Maunt se na kraju našao u ulozi asistenta, a Džejms, desni bek “plavaca”, rutinski pogodio mrežu.

Otresitije je Arsenal krenuo u nastavku. Projektil Sake je zaustavio Mendi, ali ni sa Obamejangom na terenu u završnih pola sata “tobdžije” nisu uspele da pronađu put do mreže. Na drugoj strani, Lukaku se igrao sa Pablom Marijem koji je imao zadatak da ga čuva, ali Čelsi do petnaestak minuta pre kraja nije kreirao izglednu šansu.

Tada je golman Bernd Leno “upropastio” Džejmsu drugu asistenciju. Odlično je bek “plavaca” centrirao, Lukaku školski pucao glavom, a Nemac čudesno odbio loptu do prečke! U samom finišu, nemački golman je još jednom sačuvao svoj tim težeg poraza, odbranivši udarac Haverca.

Bilo je to sve od londonskog derbija. Čelsi je pokazao da je jedan od favorita za tron. Pred Arsenalom su teški dani…