REPREZENTACIJE

Majstorski gol Azerbejdžanca ukočio Hrvate (VIDEO)

,

Luka Modrić, kapiten reprezentacije Hrvatske (Foto: Beta/AP)

Vicešampion sveta naišao je na još jednu rampu u kvalifikacijama za EURO 2020. Tamo gde se najmanje nadao: Azerbejdžan – Hrvatska 1:1 (0:1).

Na meču Crna Gora – Češka, naša kladionica nudi kvotu 2.15 za igru 1X&0-3.

Gosti su poveli već u 11. minutu golom Luke Modrića iz penala. Nastavili su da napadaju, a golman azerbejdžanskog tima Emil Balajev pretvorio se u junaka već u 13. minutu. U razmaku od šezdesetak sekundi odbranio je dva zicera i spasao svoj tim sigurnog poraza.

Ulogu zvezde utakmice ipak je prigrabio van granica Azerbejdžana malo poznati Tamkin Halilzada. Igrač Sabaha iz Bakua je u stilu fudbalskih velemajstora u slalomu nanizao nekolicinu hrvatskih fudbalera i doneo izjednačenje u 72. minutu.

Hrvate je na putu do evropskog festivala fudbala ukočio njihov čovek, selektor Azerbejdžana Nikola Jurčević. Posle ovog remija, hrvatski tim je privremeno izbio na prvo mesto grupe E sa utakmicom više od drugoplasirane Mađarske.