Fudbal

Makedonac pokvario debi Vanje Milinković-Savića, Milan razbio Fjorentinu

,

Golman mlade reprezentacije Srbije Vanja Milinković-Savić debitovao je vrlo uspešno u Seriji A. On je branio čitav meč za Torino, koji je u poslednjem kolu italijanskog šampionata savladao Đenovu sa 2:1.

Mlađi brat zvezde Lacija, Sergeja Milinković-Savića, nije imao puno posla u Đenovi sve dok za domaće nije ušao sa klupe makedonski reprezentativac Goran Pandev. To se desilo u drugom poluvremenu, kada je Torino već vodio sa 2:0 golovima Falke i Bazelija.

Makedonac je najpre fantastično proigrao Đuzepea Rosija u 66. minutu, kada je Vanja fantastično reagovao i odbranio “1 na 1”. Međutim, Srbin je bio nemoćan u 80. minutu protiv Pandeva, ali treba napomenuti da je taj gol kriv saigrač Milinković-Savića iz odbrane.

Milinković-Savić je potpisao za Torino u januaru prošle sezone, ali do sada nije imao priliku da debituje u šampionatu. Branio je samo u Kupu Italije, gde je zabeležio tri nastupa.

Još jedan mladi reprezentativac Srbije, Nikola Milenković, na loš način je završio sezonu. Njegova Fjorentina je doživela debakl na gostovanju Milanu – 5:1 (1:0). Milenković je čitav meč odigrao na poziciji desnog beka, ali nije imao rešenje za raspoložene “rosonere”.

Nikola Milenković u duelu sa Hakanom Čalhanogluom (Foto: Beta/AP)

Naši bivši A reprezentativci, Nenad Tomović i Ivan Radovanović, slavili su sa Kjevom protiv Beneventa sa 1:0. Gol odluke postigao je Inglese u 50. minutu.

Poznato je i da je poslednji putnik u Seriju B Krotone, koji je izgubio od Napolija sa 2:1. To je iskoristio SPAL, te je pobedom nad Sampdorijom (3:1) izborio opstanak. Krotone se tako pridružio Veroni i Beneventu.