Fudbal

“Mali” Hetafe srušio veliku Barselonu

,

Kućo Ernandez pogađa prečku gola Barselone (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Hetafea pobedili su na svom terenu Barselonu sa 1:0, u utakmici šestog kola španskog prvenstva. Bio je to prvi poraz Katalonaca otkada na klupi sedi Ronald Kuman.

SRBIJA U nedelju od 17 časova u Humskoj se igra 163. večiti derbi, a nerešen rezultat u kladionici MaxBet donosi kvotu 3.10.

Jedini gol postigao je Hajme Mata u 56. minutu iz penala. Barselona je definitivnio bila idnisponirana, mada je i uz klub iz predgrađa Madrida bila sreća. Mesi je u prvom poluvremenu pogodio stativu, dok je štoper Hetafea Dakoman pogodio prečku svog gola u nadoknadi vremena. Mogao je i tim iz Madrida do još golova, ali je Kućo dva puta u situaciji jedan na jedan sa golmanom Netom bio neprecizan. Prvi put je pogodio stativu. Naš Nemanja Maksimović odigrao je odličan meč.

To je treća pobeda u ligi za Hetafe, koji se popeo na drugo mesto na tabeli sa 10 bodova, koliko ima i prvoplasirani Real Madrid. Obe ekipe odigrale su po pet utakmica.

Barselona je pretrpela prvi poraz u prvenstvu, odigrala je tri utakmice i sa sedam bodova zauzima deveto mesto na tabeli. Barselona tako nije iskoristila današnji kiks Real Madrida i poraz od Kadiza, 0:1, pa zaostaje tri boda za prvoplasiranim.