Mundobasket u Kini

MELEM NA RANU Srbija srušila Amere!

,

Možda nije takmičarski značajno, ali je pobeda ogromna – košarkaši Srbije su srušili Sjedinjene Američke Države! Fenomenalno su odigrali “orlovi”, poveli su u prvom minutu i tu prednost čuvali do kraja meča, a na kraju je bilo 94:89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21).

Kvota u MaxBetu na pobedu Češke protiv Poljske je 1.60.

Posle ovoga više nije ni bitno šta ćemo da uradimo u borbi za petu poziciju. Trijumf nad aktuelnim svetskim šampionom je nešto što bi svaki lekar prepisao našim asovima posle neočekivanog poraza od Argentine u četvrtfinalu Mundobasketa.

Srbija je u utakmicu ušla silovito i samlela je rivala u prvih 10 minuta. Amerikanci su poveli sa 2:0 i to je bilo to. Bilo je 11:2, pa 26:5, a na kraju četvrtine nestvarnih 32:7. Bogdan Bogdanović je u toj deonici za tri poena šutirao 4/4, precizan je bio i Vasilije Micić, dok je Vladimir Lučić dva puta fauliran pri šutu za tri.

U drugoj četvrtini je selektor Aleksandar Đorđević odmorio glavnu postavu, što su SAD iskoristili da smanje zaostatak. Zaustavljen je naš šut, mučili smo se sa organizacijom napada i Amerikanci su na poluvremenu imali prihvatljiv minus od četiri poena.

Bili su blizu, ali nisu stigli Srbiju. Drugo poluvreme je počelo polaganjem Stefana Jovića, potom je Lučić pogodio trojku, a onda je i Nikola Milutinov zakucao. “Orlovi” su se ponovo rezultatski “odlepili”. Do kraja meča je naš nacionalni tim držao rivala na razlici između pet i 10 poena.

Čitavo drugo poluvreme su Amerikanci bili “tu negde”, ali priključak nikako nisu mogli da uhvate. Kada bi i pomislili da imaju momentum, brzo bismo videli neku minijaturu Jokića, Bobana Marjanovića ili Bogdana Bogdanovića i ponovo bi naši navijači mogli mirno da gledaju utakmicu.

Za kraj, ostaje nam samo žal što to nije bio polufinalni okršaj, već samo za 5. ili 6. poziciju. Da je ovo bila bitka za medalju, utakmica bi imala još više žara. Ovako, “orlovi” će za 5. mesto igrati sa boljim iz duela Češke i Poljske.