Milenković strelac, ali “viola” ostala praznih šaka kod Murinja (VIDEO)

,

Ejbraham slavi, dok Milenković tuguje (Foto: Beta/AP)

Pogodak Nikole Milenkovića nije pomogao Fjorentini da izbegne poraz u Rimu. U prvoj takmičarskoj utakmici Žozea Murinja kao trenera Rome na tlu Italije, “vučica” je bila bolja – 3:1 (1:0).

Na meču Kaljari – Specija, naša kladionica nudi kvotu 2.05 za pobedu domaćina.

Meč je imao turbulentan početak. Već u 17. minutu je direktan crveni karton, zbog grubog starta nad rivalom van kaznenog prostora, isključen golman Fjorentine Dragovski. Brojčanu prednost domaćin je iskoristio samo devet minuta kasnije, strelac je bio Henrik Mhitarjan.

Početkom drugog dela utakmice, snage su izjednačene. Tek što se posle više od godinu dana vratio na teren, biser Rome i italijanskog fudbala Nikolo Zaniolo, morao je na hlađenje zbog drugog žutog kartona.

Na isteku četvrt sata fudbala u nasavku i brojke na semaforu su poravnate. Posle prekida, lopta je na drugoj stativi došla do Nikole Milenkovića. Usledio je odličan prijem i rutinski pogodak.

Ipak, nije “viola” dugo izdržala. Veretu je uskoro vratio prednost domaćinu, a isti igrač je omogućio Murinju da odahne.

Dušan Vlahović i Nikola Milenković su odigrali ceo meč. Aleksa Terzić je bio na klupi, dok tek pristigli Matija Nastasić nije bio u protokolu.

Isključenje je viđeno i u Napulju. Zbog brutalnog starta je u 23. minutu u svlačionicu morao Osimen. Iako bez Nigerijca, Napolji je u nastavku lako slomio otpor Venecije koja se posle dugog odsustva vratila u Seriju A. Kapiten Lorenco Insinje je promašio penal u 56, ali je pet minuta kasnije dobio novu priliku. Iz drugog pokušaja je bio uspešan. Tačku na pobedu stavio je Elmas, 12 minuta kasnije.

SERIJA A, 1. kolo

Bolonja – Salernitana 3:2 (0:0)

(De Silvestri 59, 77, Arnautović 75, ck. Sorijano 51, ck. Šuten 88 – Bonacoli 51. penal, Kulibali 70, ck. Strandberg 34)

Udineze – Juventus 2:2 (0:2)

(Pereira 51. penal, Delofeu 84 – Dibala 3, Kvadrado 23)

Roma – Fjorentina 3:1 (1:0)

(Mhitarjan 26, Veretu 64, 80, ck. Zaniolo 52 – Milenković 60, ck. Dragovski 17)

Napoli – Venecija 2:0 (0:0)