Milojevićev težak poraz, Liga šampiona “visi” Al Ahliju

,

Vladan Milojević (Foto: Starsport)

Nekadašnji trener Crvene zvezde, Vladan Milojević, doživeo je u utorak bolan poraz u 27. kolu prvenstva Saudijske Arabije. Njegov Al Ahli poražen je od Damaka sa 2:1 (2:0).

Na meču Dinamo Brest – Sarajevo, naša kladionica nudi kvotu 2.90 za igru 1-1.

Taj neuspeh je zakomplikovao život klubu iz Džede. Direktan plasman u azijsku Ligu šampiona sada je nemoguća misija, a neizvesno mu je i mesto u kvalifikacijama.

Samo će trećeplasirani tim tamo, a tu poziciju trenutno i zauzima Al Ahli. Međutim Al Vehda se sada izjednačila bodovno sa Milojevićevim timom, pošto obe ekipe imaju po 46 poena. Do kraja sezone je ostalo još tri kola.

Damak je u utorak napravio nedostižnu razliku u prvom poluvremenu, golovima Emilija Zelaje u 24. i 38. minutu. Al Soma je smanjio zaostatak u 60. minutu, ali je posle crvenog kartona Al Kabranija u 75. minutu postalo jasno da Al Ahli ima male šanse da dođe makar i do boda. Nekadašnji kapiten Crvene zvezde, Marko Marin, nije bio u protokolu za ovu utakmicu.

Sledeću utakmicu Al Ahli igra u nedelju, kada će na svom terenu da dočeka Al Šabab.