FK Vojvodina održala je konferenciju za medije uoči derbija sa Partizanom.
„Stara dama“ u nedelju od 18.00 dočekuje crno-bele u okviru 26. kola Superlige Srbije, a Miroslav Tanjga je izneo svoja očekivanja pred meč.
Na samom početku, iskoristio je priliku da čestita Vojvodini, kojoj je kompanija Maxbet zlatni sponzor, 112. rođendan:
– Želim da čestitam našem klubu 112. rođendan i da nastavi da raste u ovom tempu. Trofeji nisu nedostajali kroz istoriju, a mi koji smo sada u klubu treba da se trudimo da tu riznicu trofeja uveličamo. Mogu da kažem da mi sa svoje strane radimo svi na tome. Na današnju konferenciju došli smo u skoro punom sastavu, tu su bivši asovi koji su imali priliku da igraju protiv Partizana i znaju šta je taj derbi. Tako želimo da stavimo akcenat na to koliko nam je ova utakmica bitna. Ovaj meč je u momentu u kom se nalazimo i mi i Partizan, više nego bitna. Mi smo možda malo opušteniji, jer smo pre nekoliko dana na kraju dobili utakmicu koja nam je do sada bila najbitnija. Hvala Bogu da smo prošli na jedan dosta težak način. Moglo je da bude i drugačije s obzirom na šanse. I meni je to dobar znak, jer kada stvarate šanse, promašite penal u 96. minutu, obično takve utakmice izgubite. Mi smo dobili ubedljivo na penale, na čemu treba da se zahvalimo našem golmanu Matiji Gočmancu. Ali to je jedan znak, da se polako vraćamo. Mi sada moramo da opet verujemo u sebe i svoje mogućnosti, što se malo u poslednje vreme izgubilo. Na ovoj poslednjoj pokazali smo da se vraćamo, ali moramo da nastavimo u tom ritmu, da budemo agresivni, samouvereni. Taj problem imaju i igraču Partizana, ali nećemo o njima. Svako ima svoje probleme i oni svoje rešavaju kako znaju. Mi imamo dovoljno naših, Petrović je pod znakom pitanja, isto kao i Crnomarković, tako da imamo problema, ali ne tražimo alibi. u meč ulazimo kao i u svaki do sad, ali ipak je ovo derbi. Mislim da smo spremni, Partizan je možda malo odmorniji, to ne sme da utiče na neku lošu predstavu.
„Nadam se da smo prebrodili krizu“
Tanjga je potom istakao realizaciju kao problem.
– U nekoj krizi smo i mi i Partizan, a mi smo imali šansu da podignemo samopouzdanje u Kupu Srbije, a plasman u polufinale je veliki uspeh. O Partizanu ne bih da trošim reči, veliki je klub. Nas prati ta neefikanost, pored svih tih problema, ali sve ima početak i kraj i ja se nadam da je tome došao kraj. Sutra ćemo nastaviti da radimo na tome. Optimista sam da smo prebrodili krizu i to ćemo videti u nedelju posle utakmice.
Osvrnuo se i na podršku sa tribina koja bi mogla da bude jedan od važnijih faktora u nedelju.
– Mi srećom imamo mnogo, mnogo navijača koji su uvek uz nas i neću da se obaziremo na tu malu grupu ljudi koji su uvek protiv ekipe. Naš skor je u poslednjih godinu dana i više nego zadovoljavajući i naši pravi navijači to prepoznaju. Svako ima pravo da bude nezadovoljan, kao što i mi imamo pravo da mislimo šta mislimo, ovo je demokratija. Ali, život nije samo bajka, ima i kiše i sunca i nemam šta da dodam. Veliki broj Novosađana za ovaj klub, a mi ćemo se truditi da dobrim igrama i pobedama pridobijemo naklonost svih.
„Imamo šansu da budemo drugi“
Vošin trener veruje da ekipa može do drugog mesta, ali da je primarni cilj i dalje plasman u Evropu.
– Nama je imperativ da pobedimo Partizan, jer im dolazimo na bod, ali ima još dosta utakmica. Mi moramo svaku šansu da iskoristimo. Uvek postoje prepreke, kao i sada, izgubili smo dve utakmice, pa su se poremetili planovi. Da smo pobedili, već smo mogli da budemo ispred Partizana. Sada opet treba da pokažemo da možemo svakog da pobedimo. Da igramo na rezultat i da budemo takmičari. Nekada nam taj ritam nedostaje i onda nam se dese porazi kao ova dva. Momci su svesni da ovu sezonu imamo šansu da budemo drugi, ali ne smemo da zaboravimo da je naš cilj bio da izborimo Evropu. Moramo da budemo realni, da smo u poslednjih godinu dana ostali bez šestorice važnih igrača. Nema opuštanja, primarni cilj je Evropa, a svaka šansa da uradimo nešto preko toga, moramo da je iskoristimo. Mi smo u poslednjem kolu prošle godine ostali bez Evrope, mi smo im čestitali, a nadamo se da će i oni nama čestitati ako sutra pobedimo.
Podsetimo, Vojvodina je treća na tabeli sa 49 bodova, dok je Partizan, kome je kompanija Maxbet generalni sponzor, drugi sa 53 boda.