MISLI O KVALIFIKACIJAMA Piksija ne brinu Ronaldovi golovi! (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Pogled Dragana Stojkovića uperen je ka Luksemburgu i Republici Irskoj (Foto: FSS)

Fudbalska reprezentacija Srbije ubedljivo je pobedila Katar (4:0) u prijateljskoj utakmici koja je odigrana u mađarskom Debrecinu. Pristup utakmici, odnos na samom terenu iako se radilo o prijateljskom meču, konačno i efikasnost, mogu da hrabre pred ono mnogo bitnije što “orlove” očekuje u narednih nekoliko dana. Već u subotu u Beograd stiže reprezentacija Luksemburga, a zatim sledi odlazak u Dablin i gostovanje Republici Irskoj, koja je nesrećno u sredu uveče poražena u Portugaliji.

KVALIFIKACIJE Švedska dočekuje Španiju, a kladionica MaxBet nudi kvotu 4,80 na pobedu domaćina

Selektor Srbije, Dragan Stojković Piksi bio je izuzetno zadovoljan onim što su pokazali njegovi izabranici. Utisak je da je Katar još dobro prošao sa samo četiri lopte u svojoj mreži, što je konstatovao i selektor “orlova”.

Rezultat je dobar za Katar, mislim da je mogao još koji gol da se da. Kao što sam rekao, pobeda ili bilo koji rezultat neće promeniti naša razmišljanja u odnosu na ono što se očekuje protiv Luksemburga i Irske. Zadovoljan sam, pre svega, jednim kolektivnim duhom, bilo je dosta lepih akcija, dosta trke i pametne igre, što me raduje. Rezultat, objektivno, nije toliko bitan. Idemo dalje – rekao je Stojković.

Nije Piksi želeo pojedinačno da izdvaja bilo koga iz utakjmice sa Katarom, a mogao bi Vlahovića, koji je odigrao odličan meč. Ono što raduje Stojkovića jeste timska igra.

Ne samo Vlahović, već su i ostali pokazali tu dozu ozbljnosti. Rekao sam im da ovo nije utakmica sa takmičarskim značajem, ali opet je dosta važna. Šansa da se pokaže ozbiljnost, profesionalni odnos i da našim ljudima pokažemo da smo spremni da se borimo, igramo, izgaramo, trčimo iz minuta u minut. Golovi su posledica kvaliteta, jer smo mnogo bolji od ekipe Katara.

Za reprezentaciju Srbije debitovali su Birmančević, koji je počeo meč i golman Svilar koji je ušao na poluvremenu.

Bilo je u planu da počnemo sa jednim debitantom, a da drugi uđe. To smo i uradili. Ja im čestitam, ovo je tek početak njihove seniorske reprezentativne karijere. Ovo će im sigurno puno značiti.

Stojkoviću, takođe, nije mnogo važno to što je Republika Irska propustila priliku da nam omogući da se od subote osamostalimo na prvom mestu u grupi. Proradio je u finišu meča i nadoknadi vremena kristijano Ronaldo i sa dva gola preokrenuo rezultat…

Čuo sam sve i ne zanima me šta se događalo tamo. Očigledno je da su imali dosta sreće, ne znam kakva je utakmica bila. Sve u svemu, zanima me samo Srbija – zaključio je selektor “orlova”, Dragan Stojković Piksi.

IRCI STALI NA KORAK DO SENZACIJE Ronaldo doneo Portugalcima pobedu u 96. minutu! (VIDEO)

NESPORTSKI POTEZ Besni Ronaldo ošamario fudbalera na terenu (VIDEO)