Fudbal

“MISTERIJA BORJAN” Kapiten Zvezde propustio istorijsku pobedu Kanade u kvalifikacijama za SP – 11:0! (VIDEO)

,

Alfonso Dejvis je bio strelac dva gola za Kanadu (Foto: Beta/AP)

U okviru drugog kola kvlafikacija za Svetsko prvenstvo Severne i Centralne Amerike Kanda je sa 11:0 demolirala Kajmanska ostrva. Lako je moglo da bude i mnogo više.

Na meču Azerbejdžan – Srbija, naša kladionica nudi kvotu 2.15 za igru 2-2.

Kanada je “upisala” najveću pobedu u svojoj istoriji. Pred selekcijom “javorovog lista” pala su Kajmanska ostrva 11:0. Kanada je povela golom Staringa u 6. minutu. Napadač Bešiktaša Larin je u 13. minutu pogodio za 2:0. Na 3:0 u 25. minutu poviso je Voterspun. Samo dva minuta kasnije sa penala pogodio je Dejvis – 4:0. U 33. minutu bilo je 5:0, a strelac je bio Kaje. Do kraja prvog dela igre na 6:0 povisio je Džonston.

U 63. minutu Kaje je povisio na 7:0. Kavalini je u 68. minutu pogodio za 8:0. Kaje je u 72. minutu promašio sa penala šansu za het-trik. Ipak, kompletirao ga je Kavalini golovima u 74. i 76. minutu za 11:0. Pre ta dva gola u listu strelaca se “upisao” Dejvis u 73. minutu.

Kapitena Crvene zvezde Milana Borjana nije bilo u protokolu. Po informacijama koje stižu iz Kanade Atiba Hačinson i on su ranije pušteni da se vrate u svoje klubove. Da li je reč o dogovoru sa selektorom, lakšim povredama ili samo nezadovoljstvom partijom koju su dva igrača pružila protiv Bermuda ostaje “misterija”. Milan Borjan je tako prešao hiljade kilometara da bi odigrao samo jedan od dva meča za selekciju Kanada.