Mitrović prekinuo golgetersku seriju, “vukovi” srušili Fulam u 93. minutu

,

Fudbaleri Fulama su u petak još jednom razočarali svoje navijače. Oni su na otvaranju 32. kola Premijer lige na svom terenu u Londonu izgubili su od Vulverhemptona sa 1:0 (0:0), golom Adame Traorea u 93. minutu.

PREMIJER LIGA: Kvota u MaxBetu na to da će da bude tri gola ili više na meču Mančester sitija i Lidsa je 1.48.

Fulamu su neophodne pobede kako bi ostao u elitnom rangu. Navijači su se nadali da bi baš protiv “ranjenih” i nemotivisanih “vukova” mogla da dođe jedna od njih.

Velika uzdanica Fulama bio je i Aleksandar Mitrović, koji je u fenomenalnoj formi. Na prethodna četiri meča, ako računamo i ona tri u dresu reprezentacije Srbije, postigao je šest golova. Međutim, golgeterski niz je prekinuo u petak.

Nije igrao loše, imao je nekoliko šansi i pošteno je namučio portugalskog golmana Ruija Patrisija. Prvi put u 44. minutu, Mitrovićev šut glavom je bio neprecizan i lopta je prošla pored leve stative.

Malo posle toga je Danijel Podens proigrao Vilijana Hozea, a on zatresao mrežu Fulama. Rezultat se ipak nije promenio, pošto je VAR pokazao da je Hoze bio u ofsajdu.

Mitrović je u drugom poluvremenu imao još nekoliko šansi. U 48. minutu je bio izblokiran, u 61. mu je Patrisio zaustavio šut, baš kao i pet minuta kasnije. Poslednju dobru pruiliku snažni napadač je propustio u 85. minutu, pošto je poslao loptu u gol-aut.

I taman kada su svi pomislili da će da ostane 0:0, usledio je šok za domaćina. Adama Traore je u trećem minutu nadoknade vremena fenomenalno reagovao i iz teške pozicije doneo je “vukovima” tri boda.