MLS Runi odveo DC junajted u plej-of, Ibrahimović strelac za Galaksi

Milena Kovacevic

,

Vejn Runi odveo je DC junajted u plej-of MLS lige! DC junajted je kod kuće savladao Njujork siti s 3:1, a engleski napadač je postigao dva gola, prvi u 8. minutu, a drugi u 74. iz penala. Lučano Akosta je bio strelac u 24. minutu, a počasni pogodak za goste dao je Španac David Vilja u 78.

Ovom pobedom DC Junajted je obezbedio mesto u plej-ofu severnoameričkog sokera. Treba li reći da je Vejn Runi jedan od zaslužnijih, s obzirom na to da je postigao 12 golova, a u klub je stigao u julu.

Los Anđeles Galaksi je pobedio Minesotu u Mineapolisu s 3:1. Pobednički tim imao je sigurno vođstvo 3:0, a švedski as Zlatan Ibrahimović je postigao prvi gol, u 30. minutu. Njemu je to 22. pogodak u sezoni, a strelac je bio na petom meču uzastopno.

Galaksi je tako sačuvao nadu da će se naći u plej-ofu, a za to mu je neophodan uspeh u poslednjem kolu. Dočekaće u Kaliforniji Dinamo iz Hjustona.