REPREZENTACIJE

MOĆNI PIKSIJEVI “ORLOVI” Srbija razbila Katar, dala četiri gola, mogla makar još toliko! (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Reprezentativci Srbije proslavljaju drugi gol na meču sa Katarom (Foto: FSS/Tviter)

Reprezentacija Srbije lako i ubedljivo pobedila je selekciju Katara. Domaćin narednog Mundijala nadigran je u debrecinu, pa iako je selektor Dragan Stojković kazao da ga rezultat i ne interesuje, sigurno je da je zadovoljan posle onoga što su njegovi izabranici pokazali u 90 minuta protiv zalivske selekcije.

KVALIFIKACIJE Švedska dočekuje Španiju, a kladionica MaxBet nudi kvotu 4,80 na pobedu domaćina

Već u 2. minutu Srbija je povela i to je bio  autogol Katara… Đuričić je najzaslužniji za vođstvo, pošto je uradio sve, osim egzekucije, ali to je umesto naših igrača uradio defanzivac Katara Kuki. Đuričić je prošap po desnoj strani, ubacio prizemnu loptu pred gol, gde je Kuki nesmotreno reagovao i preusmerio loptu u mrežu.

Imao je šansu Katar posle kiksa Nastasića u 11. minutu, ali je odreagovala naša odbrana, pa Rajković nije morao da interveniše. A u 19. minutu 2:0 za “orlove”. Urodio je plodom pritisak našeg tima na polovini rivala, Vlahović je krenuo ka golu Katara, dodao do Jovića, koji je preciznim udarcem matirao golmana Katara.

Samo minut kasnije umalo i 3:0! Birmančević je na kraju akcije pogodio spoljni deo stative, mada je Jović bio u izglednijoj poziciji, ali njegov udarac izblokirali su defanzivci Katara na golu…

Katar je u prvih 45 minuta bio bezopasan, a Srbija konkretna, dominantna, efikasna… “Orlovi” su kontrolisali utakmicu, dali gol na vreme, zatim još jedan i mirno priveli kraju prvo poluvreme.

Osim Birmančevića, koji je bio starter, debi za Srbiji zabeležio je i golman Mile Svilar, koji je zaigrao u nastavku umesto Rajkovića. Ipak, naši golmani nisu imali previše posla, ali zato napadači jesu. Vlahović je u svom stilu doneo 3:0 u 60. minutu. Realizovao je kontru koju je inicirao Filip Đuričić. Mogao je napadač Fjorentine nešto kasnije da postigne još jedan gol, ali sjajan pokušaj “makazicama” nije bio precizan.

Ipak su “orlovi” stigli i do četvrtog gola, pet minuta pre kraja meča. Sjajno je posle kornera odreagovao štoper Milenković i zatresao mrežu. Na kraju, sigurnih i ubedljivih 4:0 za Srbiju. Sledeći je Luksemburg, u subotu…

KATAR – SRBIJA 0:2 (0:2)

Strelci: 0:1 Kuki ag u 2, 0:2 Jović u 18, 0:3 Vlahović u 60, 0:4 Milenković u 85. minutu. Stadion: Nađerdi u Debrecinu. Sudija: Glova (Slovačka).

KATAR: Alšib – Migel, A. Hasan (od 73. Elamin), Albajati, Salman – Budijaf (od 73. Madibo), Aleldin (od 61. Asadala) – Alravi, Al Hajdos (od 61. Afif), Kuki – Ali.

SRBIJA: Rajković  (od 46. Svilar)– Milenković, Nastasić (od 46. Veljković), Pavlović – Lazović (od 76. Radonjić), Maksimović (od 63. Račić), Gudelj (od 56. Lukić), Birmančević (od 55. Živković)– Đuričić – Jović, Vlahović.