REPREZENTACIJE

MOŽE I BEZ KAPITENA “Orlovi” ponovo bolji od Litvanije, Bogdan briljirao!

,

Bogdan Bogdanović (Foto: Starsport)

Kapiten je važan, ali Srbija mora i može bez njega. Naša reprezentacija je savladala Litvaniju i kao gost, u prepunoj Žalgirio Areni u Kaunasu – 95:91 (20:22, 25:15, 24:34, 26:20).

Naša kladionica nudi kvotu 5.00 da će Srbija da osvoji Mundobasket u Kini.

Srbija je u delovima utakmice, a posebno u drugoj i završnoj četvrtini prikazala igru koja bi trebalo da bude glavni adut na Mundobasketu. Čvrsta odbrana, koje nije bilo u trećoj deonici, raznovrstan i efikasan napad biće glavne odlike “orlova” koji se i dalje navikavaju na igranje bez Miloša Teodosića.

Blistao je Bogdan Bogdanović. As Sakramenta je, uz podršku Nikole Jokića, odigrao simultanku u odlučujućim momentima. Najpre se sjajno izborio za skok u napadu, pogodio dva bacanja, a onda i dugu dvojku kojom je pitanje pobednika i rešeno.

Bio je to susret pun preokreta. Litvanija je bolje otvorila duel, ali su izabranici Aleksandra Đorđevića odgovorili briljantnom odbranom u drugih deset minuta. Poluvreme je zatvorio Vasilije Micić, ztrojkom uz zvuk sirene za 45:37 na velikom odmoru.

Početkom nastavka, “orlovi” su imali i deset poena viška. Međutim, tada je došlo do drastičnog pada, što je domaćin iskoristio, pa u tom delu igre ubacio čak 34 poena. Na krilima takve igre,. Litvanija je početkom poslednje četvrtine stekla i sedam poena viška.

Tada se ponovo razgoropadio naš tim. Nemanja Bjelica je smanjio trojkom, a kasnije su mu koncentraciju poremetile sudije, sviravši mu tri faula za vrlo kratko vreme. Međutim, razigrali su se Bogdanović i Jokić, a veoma važnu trojku za vođstvo Srbije od plus dva postigao je i Simonović, tačno 90 sekundi pre kraja.

U finišu je Bogdanović pokazao da je jedan od najboljih košarkaša sveta. Utakmicu je završio sa 27 poena, uz sjajan šut iz igre – 16-10, 9-5 za tri. Imao je i pet asistencija. Nikola Jokić je ubacio 14 poena, uz po pet skokova i asistencija. Nemanja Bjelica je meč završio sa 11, a Miroslav Raduljica sa 10 poena. U sastavu nije bio Nikola Milutinov, a Vladimir Lučić nije ulazio u igru.