Neposredno pred početak Mundijala, Karlo Anćeloti i Brazil proživljavaju najtežu noćnu moru. Kontrolna utakmica sa Egiptom imala je visoku cenu.
Odigrano je tek 15 minuta meča u Klivlendu kada je desni bek Vesli napustio teren u pratnji članova medicinskog tima. Najgore slutnje su se obistinile već u nedelju. Fudbaler Rome je doživeo povredu aduktora levog butnog mišića i za njega je prvenstvo završeno pre nego što je i počelo.
Ne bi izostanak jednog fudbalera bio preveliki problem ako se ne zna da je Vesli jedini klasičan desni bek u ekipi. Umesto njega, Anćeloti je hitno pozvao Edersona, fudbalera Atalante, univerzalca, ali nikako desnog beka.
Hendikep je utoliko veći, jer Vesli iza sebe ima odličnu sezonu u dresu „vučice“. Jedan je od najzaslužnijih za povratak Rimljana u Ligu šampiona.