MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

MZT doveo srpskog trenera, debituje protiv Cibone

Dragan Nikolić (Foto: Starsport)

Iskusni srpski strateg Dragan Nikolić je novi trener MZT Skoplje, saopštio je makedonski šampion i ABA ligaš. Kako se navodi, Dragan Nikolić je sa MZT-om potpisao ugovor do kraja sezone sa mogućnošću produženja do juna 2024. godine.


NBA: Od 1 sat iza ponoći igraju Orlando – Lejkers, a u kladionici MaxBet je kvota na pobedu domaćina 1.70.


Na mestu šefa stručnog štaba skopskog kluba zamenio je Aleksandra Petrovića, sa kojim je 24. decembra sporazumno raskinut ugovor posle serije poraza u ABA ligi. Tu spadaju i dva kod kuće od direktnih rivala za opstanak, čačanskog Borca i Splita.

Uprava MZT podseća da je 50-godišnji Nikolić dobro poznato ime makedonskoj sportskoj javnosti, pošto je u sezoni 2016/17 više nego uspešno vodio Karpoš Sokole u ABA ligi i sa tim timom igrao finale makedonskog šampionata.

Nikolić ima i makedonski pasoš s obzirom na to da je njegova porodica poreklom iz naše zemlje, a povrh toga njegova supruga je jedna od najboljih makedonskih košarkašica svih vremena Marija Vidikova – piše u saopštenju kluba.

Njegov posljednji klub bio je banjalučki Borac (2020-2022) sa kojim je ove godine u aprilu u Skoplju učestvovao na završnom turniru ABA2, preko kojeg je MZT obezbidio povratak u regionalnu elitu posle četiri godine.

Prethodno je Nikolić vodio Igokeu, poljski Košalin, Mladost Zemun, a početkom 21. veka je nekoliko sezona trenirao nekadašnji ženski tim iz Ohrida, ekipu Profitnesa. Uprava MZT-a ističe da se očekuje da popularni Gagi danas stigne u u Skoplje, a da će na klupi debitovati u petak protiv Cibone u meču 13. kola ABA lige.

PROČITAJTE JOŠ:

ŠPANCI PIŠU Novi „Slučaj Kampaco“, ko će najbrže do Amerikanca sa grčkim pasošem?

TOPLA PRIČA Jokića dirnula poruka dečaka, pa odlučio da mu ulepša Božić: Najlepši poklon koji je ikada dobio! (VIDEO)