ABA LIGA

NAJLUĐA EVROPSKA UTAKMICA SEZONE Na početku poslednje četvrtine imali plus 21 i izgubili!

,

Detalj sa utakmice u Domžalama (Foto: Aba league/Dragana Stjepanović)

Košarka je odavno poznata kao sport preokreta. Ipak, retko se dešava da neko na početku ima prednost od 21 razlike i – izgubi. Upravo to se desilo košarkašima Heliosa iz Domžala na meču ABA 2 lige protiv Širokog Brijega.

Naša kladionica nudi kvotu 1.90 da će na meču Partizan – FMP biti ubačeno manje od 158 poena.

Poenima Blaža Mahkoviča iz slobodnih bacanja, Helios je poveo 60:39, tačno 9:42 pre poslednjeg zvuka sirene. Tada je nastao teško objašnjiv pad. Gost je serijom 14:0 prišao na sedam poena manjka, a pred kraj i novom serijom 9:0 stigli na pola koša zaostatka.

Slovenački tim je imao i napad za pobedu, ali je Ferme promašio šut za tri poena, dve sekunde pre kraja. Poslednju četvrtinu, gostujuća ekipa dobila je 30:11!?

U dodatnih pet minuta, viđeno je samo 11 poena. Helios je postigao tri, Široki Brijeg osam za završnih 72:77, posle 69:69 tokom regularnih 40 minuta.