NAJVEĆI BOD SPECIJE DO SADA Atalanta ostala bez pobede zbog VAR-a

,

Duvan Zapata protiv Specije (Foto: Beta/AP)

Veliki kiks Atalante u 8. kolu Serije A. Tim iz Bergama u subotu nije uspeo da trijumfuje na gostovanju Speciji. Ostalo je 0:0.

SERIJA A: Kvota u MaxBetu na pobedu Rome protiv Parme je 1.55.

Atalanta je bila apsolutni favorit protiv novog prvoligaša, ali Specija je priredila iznenađenje i osvojila je najveći bod do sada ove sezone. Ukupno deveti.

Domaćin je umalo šokirao Atalantu već na početku, Dijego Farijas je propustio veliku priliku u 3. minutu, pošto je njegov šut pogodio samo desnu stativu. Uzvratio je Robin Gosens 11 minuta kasnije, njegov snažan šut je bio za malo neprecizan.

Atalanta je u 57. minutu uspela da zatrese mrežu Specije. Posle centaršuta sa leve strane, Duvan Zapata je glavom spustio loptu do Gosensa, a njegov udarac je ovog puta bio precizan. Ipak, posle gledanja VAR-a, sudija Antonio Rapuano je poništio pogodak. Zapata je bio u malom ofsajdu kada je upućen centaršut.

U finišu utakmice je Atalanta nekoliko puta zapretila. Prvo je Gosens slabo šutirao, posle toga je i Mario Pašalić propustio dve šanse. Kada je u 95. minutu Rapuano pokazao da nema jedanaesterca i da Aleksej Mirančuk nije fauliran u kaznenom prostoru Specije, postalo je jasno da će gosti ostati bez željenog plena.