ŠPANIJA

NASTAVLJA DA REŠETA Đurđević postigao još dva gola za Hihon, asistirao mu Čumić (VIDEO)

,

Uroš Đurđević (Foto: Starsport)

Mislio je Espanjolov Raul de Tomas da se odvojio na vrhu liste strelaca u Segundi, ali nije mu to dozvolio srpski golgeter Uroš Đurđević. Nekadašnji fudbaler Partizana i Rada je u ponedeljak bio dvostruki strelac u trijumfu Sporting Hihona nad Fuenlabradom sa 2:1 (1:0).

SUPERKUP ŠPANIJE: Kvota u MaxBetu na pobedu Barselone protiv Real Sosijedada je 1.70.

Kod postizanja vodećeg pogotka učestvovala su obojica srpskih fudbalera u redovima Sportinga. Fuego je u 25. minutu poslao dugu loptu iz zadnje linije, a odbrana Fuenlabrade je bila previše statična. Nikola Čumić je uspeo da joj pobegne, a potom ubaci loptu Đurđeviću u šesnaestercu. Njemu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Između dva poluvremena je trener Fuenlabrade napravio dvostruku izmenu, ali ni to mu nije pomoglo. Đurđević je u 53. minutu duplirao vođstvo domaćih.

Dva minuta kasnije je Sporting skrivio penal, Mula nije bio precizan sa bele tačke, ali mu se lopta odbila tako da je ispravio grešku i smanjio na 2:1. Međutim, rezultat se više nije menjao, pa je Sporting osvojio sva tri boda.

Đurđević je sa ova dva gola stigao do 12. pogotka u ovoj sezoni Segunde. Isto toliko je dao i pomenuti De Tomas.