MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Nathovih 200 u prvenstvu nameće pitanje – postoji li veći stranac u istoriji kluba iz Humske?

Bibars Natho (Foto: Starsport)

Već šest godina je u Beogradu. Nigde se u karijeri nije zadržao duže, čak ni u otadžbini.


ŠPANIJA: Sevilja i Barselona igraju od 16.15, a kvota kladionice MaxBet na tip 2 je 1.55.


Partizan, Srbija i Beograd su za njega sada, slobodno možemo da kažemo, dom. I nema nameru da to menja. Bibars Natho odigrao je protiv Vojvodine jubilarni 200. meč za crno-bele. Ukupno je 265. put nosio dres Partizana. Blizu je toga da mu se ostvari želja iz aprila – da odigra najmanje 300 utakmica za „parni valjak“. Međutim, postoje velike šanse da se to ipak ne desi jer se očekuje da na kraju sezone ipak okači kopačke o klin.

Pokazao je Natho nebrojano puta koliko mu znači Partizan i koliko on znači Partizanu. Međutim, igra u eri u kojoj trofeji zaobilaze Humsku. Zbog brojki koje stoje iza njega i govore za njega i teze da još nema trofej sa crno-bellima, otvara se tema – da li je Natho najveći stranac u istoriji kluba?

Naravno, velika je čast imati tako veliki broj nastupa u tako velikom klubu sa velikom istorijom. Osamdeset godina. Pre svega, želim mnogo, mnogo godina, mnogo, mnogo trofeja i mnogo uspeha ovom klubu, ovim navijačima. Drago mi je što sam deo ove istorije i nadam se da ću ispisati još jednu stranicu u njoj – rekao je Natho posle turbulentne utakmice protiv Vojvodine na kojoj je Partizan proslavio 80 godina postojanja.

„GROBARI“ SU OBOŽAVALI DIJARU, MOREIRU, KLEA…

Voleli su „grobari“ Lamina Dijaru zbog golova u derbijima protiv Crvene zvezde, divili su se majstorijama Almamija Moreire, bili ludi za Gabrijelom Kordovom Kleom, koji je pogocima uveo klub u Ligu šampiona… Kupili su ih golovima i igrači poput velikog Nathovog prijatelja Rikarda Gomeša ili Mateusa Saldanje.

Međutim, niko od njih nije ostavio dubok trag u Humskoj kao Bibars Natho. I ni od koga igra Partizana nije toliko zavisila kao od Izraelca kad je bio u naponu snage. Zbog toga je pitanje za navijače beogradskog kluba – da li je Natho najveći stranac u istoriji Partizana?

Bibars Natho (photo by: Pedja Milosavljevic/STARSPORT)

Kad je reč o Izraelcu, već smo pisali o tome. Planira da ostane u Beogradu i kad završi fudbalsku karijeru. Klub je spreman da mu ponudi ulogu u sportskom sektoru. I on i njegova porodica poseduju srpske pasoše i Beograd doživljavaju kao dom.