NBA LIGA

NBA LIGA Juta preslišala očajni Sakramento

,

Emanuel Madi (Foto: Beta/AP)

Nešto definitivno ne štima u redovima Sakramento Kingsa. “Kraljevi” su u noći između subote i nedelje doživeli još jedan poraz u NBA ligi, treći od početka sezone iz isto toliko mečeva.

Kvota u MaxBetu na trijumf Golden Stejta protiv Oklahome je 1.92.

Ovog puta Sakramento je izgubio na gostovanju Juta Džezu rezultatom 113:81 (35:25, 31:16, 27:17, 20:23). Ovog puta pitanje pobednika je praktično rešeno još u prvom poluvremenu.

“Džezeri” su imali ubedljivo vođstvo na kraju druge četvrtine. Bilo je 66:41, pa su u nastavku rutinski priveli meč kraju. Skoro svi igrači u obe ekipe su dobili solidnu minutažu u takvom raspletu situacije.

Na kraju je najefikasniji igrač bio Donovan Mičel sa 15 poena i četiri asistencije, dok je u trijumfu Jute veliki doprinos imao i Majk Konli junior, sa 12 poena, čak osam asistencija i tri skoka za nešto malo više od 24 minuta.

U redovima poraženog Sakramenta Bogdan Bogdanović je meč počeo sa klupe, a na kraju je na terenu proveo 24 minuta, uz učinak od 10 poena, dva skoka i dve asistencije uz šut iz igre 3/7. Ništa bolji nije bio ni Nemanja Bjelica, koji je za 16 minuta zabeležio sedam poena, tri skoka i jednu asistenciju.