NBA LIGA

NBA PLEJ-OF Harden dominirao protiv Jute, rutina Milvokija

,

U noći između nedelje i ponedeljka su odigrana i prekstala dva prva meča prve runde plej-ofa NBA lige. I dok je ubedljiv trijumf Milvokija nad Detroitom (121:86) očekivan, malo ko se nadao da će Hjuston tako da deklasira Jutu. Roketsi su pred domaćom publikom slavili sa 122:90.

Džezeri su tokom većeg dela utakmice zaostajali za “raketama”, ali su sredinom treće deonice prišli na pet poena.

Tada se Hjuston razigrao, napravio je veliku seriju, posle koje više nije bilo spasa za goste. Juta je četiri i po minuta bila bez poena, a u Hjustonu se istakao Danuel Haus svojim vezanim trojkama.

Harden je šest, od svojih 29 poena (10 asistencija) ubacio tokom serije domaćeg tima 9:2 u četvrtoj četvrtini kada je već bilo 15 razlike.

Kvin Snajder je već tada shvatio da je utakmica izgubljena i na oko pet minuta pred kraj ubacio rezerve u igru i dao im šansu da pokažu šta znaju. Isto je uradio i trener Hjustona Majk D’Entoni i igrači u crvenim dresovima su lagano priveli meč kraju u Tojota centru.

Kris Pol je imao 14 poena, osam skokova i deset asistencija, Erik Gordon je imao 17 poena, a Klint Kapela 16, uz 12 skokova.

U Juti je najbolji bio Rudi Gober sa 22 poena, dok je Donovan Mičel imao tri koša manje. Naredna utakmica dve ekipe je u noći između srede i četvrtka u Hjustonu.

Što se tiče susreta u Milvokiju, lider Istoka je od početka utakmice postavio stvari na svoje mesto. Na kraju prve četvrtine, Baksi su imali ogromnih 38:18, što su kasnije rutinski čuvali.

Janis Adetokumbo je bio najbolji igrač na utakmici, koju je završio sa 24 poena i 17 skokova, za samo 23 i po minuta na terenu. Još šest njegovih saigrača su postigli dvocifren broj poena, dok je čast Detroita branio samo Kenard. Od je postigao 21 poen.