LIGA EVROPE

NE ZABORAVLJAJU NAPADAČA PARTIZANA Škoti opet prozivali Sadika!

,

Umar Sadik protiv Mančester junajteda (Foto: Beta/AP)

Fudbaler Partizana Umar Sadik nikako neće pamtiti po dobrom šest meseci koje je proveo na pozajmici u Glazgov Rendžersu. Izgleda, ni navijači “policajaca” nisu srećni kada vide mladog napadača. Sada su se opet masovno oglasili na Tviteru, kada su ga primetili u prenosu meča crno-belih sa Mančester junajtedom.

Kvota u MaxBetu na trijumf Lidsa protiv Blekburna je 1.45.

Nigerijac je imao priliku da zablista na Old Trafordu već u 4. minutu. Došao je do jedne lopte, lobovao je golmana “crvenih đavola” Serhija Romera, ali je nažalost taj pogodak poništen jer je bio u ofsajdu. Na kraju je Junajted slavio sa 3:0, a Sadik je igrao do 86. minuta.

Navijači Rendžersa su bili brutalni prema 22-godišnjem Sadiku, koji je dres njihovog tima nosio u sezoni 2018/19, kao pozajmljeni igrač Rome.

– Ne zanima me što je bio ofsajd. Umar Sadik je bukvalno dao gol protiv Mančester junajteda. Zar su standardi Junajteda toliko propali – zapitao se jedan od navijača Rendžersa, a drugi su se nadovezali.

– Zapravo, iznenađen sam da nije pao.

– Mislim da je probao da centrira.

– Hvala ti sine, plačem. Vratio si mi košmare.

Sadik je za Rendžers odigrao ukupno tek četiri utakmice. Na terenu je proveo 116 minuta i upisao je jednu asistenciju. Škoti su na zimu raskinuli pozajmicu i vratili ga Romi, a on je do kraja sezone bio prosleđen Peruđi, da bi ovog leta konačno došao u Partizan.