NEKA NOVA SUPERLIGA Deset utakmica – 35 golova!

,

Vladimir Silađi, fudbaler TSC-a (Foto: Starsport)

Nije tako bilo davno kada je u čitavom kolu Superlige Srbije došla igra UG0-2. Zato, razumljiva je naša iznenađenost što je nova sezona fudbalskog šampionata veoma efikasna. Na 10 utakmica koje su odigrane u nedelju viđeno je čak 35 golova!

PRVENSTVO RUSIJE: Kvota u MaxBetu na pobedu Lokomotive iz Moskve protiv Rubina je 2.35.

Najviše u Senti, gde je TSC iz Bačke Topole demolirao Zlatibor sa 5:1 (2:0). Vladimir Silađi i Lazar Lukić nastavili su sa postizanjem golova, obojica su bili strelci po jednom. Za TSC su pogodili i Skopljak, Zec i Tomanović, dok je počasan gol za ekipu iz Čajetine delo Počeka u 81. minutu.

Efikasno je bilo i u Subotici, gde je Spartak posle preokreta savladao Metalac sa 4:1 (0:1). Gosti iz Gornjeg Milanovca su vodili na poluvremenu pogotkom Katanića u 11. minutu, ali su “golubovi” u nastavku došli do tri boda zahvaljujući Šimuri, Denkoviću, Nikoliću i Vidakoviću.

Delovalo je da će na Banovom brdu da padne kiša golova, pošto je Čukarički poveo protiv Rada već u 9. minutu sa 3:0. Na kraju su “brđani” spustili gas i na kraju je ostao taj rezultat. Zato je golova bilo u Humskoj, gde je Partizan savladao Javor sa 4:0 (3:0). Sve pogotke crno-belih su postigli inostrani igrači, dva Umar Sadik, a po jedan Sejduba Suma i Takuma Asano.

Zanimljivo, 35 golova je postiglo 32 različita igrača. Pored Sadika, samo su se još Jovanović iz Mladosti i Čukin Marko Docić po dva puta upisali u strelce. Neki novi vetrovi na domaćim terenima… Samo da se tako nastavi.