NEOBIČNA SITUACIJA Rad juri gol zaostatka, trener u igru šalje debitanta

,

Dragan Radojičić (Foto: Starsport)

Neobičan potez povukao je trener Rada Dragan Radojičić ove nedelje protiv Partizana (1:2). U lošoj utakmici na Banjici, “građevinari” su tokom većeg dela drugog poluvremena pokušavali da nadoknade gol zaostatka, a strateg Rada je verovao da će pogodak doneti debitant.

Kvota u MaxBetu na trijumf Sevilje protiv Osasune je 2.25.

U poslednjih desetak minuta na terenu se našao 18-godišnji napadač Jovan Zogović, koji je tako protiv renomiranog protivnika upisao prve seniorske minute. Ovaj kadetski reprezentativac Srbije je letos stigao na Banjicu iz kruševačkog Napretka, a do ovog meča je igrao samo za omladinski tim Rada.

Potpuno neočekivano, u 82. minutu je Radojičić poslao Zogovića na teren umesto veziste Miloša Šake. Bio je to očajnički pokušaj “građevinara” da krenu na sve ili ništa. Radojičić nije ni imao neke značajnije alternative na klupi, pošto su preostala dva napadača, Darko Bjedov i Ljubomir Kovačević. Od igrača na raspolaganju tu su bili još golman Dušan Mićanović, polušpic Veljko Roganović, defanzivni vezista Ostoja Stjepanović i defanzivac Petar Stojanović.

Iskusni napadači Filip Kasalica i Veljko Trifunović nisu bili u protokolu.

Partizan se na kraju lako odbranio i overio je 13. prvenstvenu pobedu ove sezone.