ĐAVOLSKI SKUPE GREŠKE PARTIZANA Junajted kaznio nesmotrene crno-bele

Milena Kovacevic

,

Trenutak kada je Stojković kapitulirao (Foto: Starsport)

Snovi Partizana na “Teatru snova” raspršeni su poput mehura od sapunice. Rano je domaćin poremetio planove izabranicima Sava Miloševića koji su posle pogotka Grinvuda ispali sa koloseka na koji nije bilo povratka do kraja susreta. “Crveni đavoli” su na kraju slavili 3:0 i time obezbedili nokaut fazu u Ligi Evrope, dok je crno-belima znatno otežan put koji donosi zimu u Evropi.

Kladionica MaxBet nudi kvotu 2,45 na igru 0-2 gola u meču Eibar – Real Madrid.

Mančester junajted je u prethodne dve evropske utakmice uputio dva šuta ka golu rivala, od kojih je jedan bio gol Marsijala sa bele tačke u Beogradu. Daleko od takvog učinka završio je susret na “Old Trafordu” u četvrtak uveče. Četa Olea Gunara Solskjera je ređala šanse, tresla mrežu Stojkovića.

Počelo je u 22. minutu golom Grinvuda, ali je veći deo posla završio Rašford. Treba reći da su sva tri gola bila posledica greške, ili loše procene fudbalera Partizana. Kod prvog pogotka je “ispao” Urošević, kod drugog je Šćekić poslao nezgodnu loptu Uroševiću, koje je pogrešio, a treći ide na dušu Nemanje Miletića.

Već u 33. minutu raspoloženi Junajted je duplirao prednost. Marsjial je iskoristio poklon loptu, a već početkom drugog poluvremena otklonjene su sve dileme oko pobednika. Asistent kod prvog gola, Rašford, sada je bio strelac.

Mogao je Mančester da slavi i ubedljivije, ali je Stojković u nekoliko navrata odlično intervenisao. Pre svega u situacijama kada se dva puta našao “oči u oči” sa Rašfordom.

Jedina prilika Partizana vredna pomena je ona u četvrtom minutu kada je Sadik zatresao mrežu Romera, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji.

TOK MEČA:

90+3 KRAJ!

84′ Stojković bez problčema hvata loptu posle novog pokušaja Mančester junajteda posle kornera.

75′ Partizan je pokušao da izvrši pritisak na domaćina, ali se sve završavalo pre šansi da se ugrozi Romero.

59′ Novi slobodan udarac za Mančester. Ovoga puta oprobao se Fred. Stojković je intervenisao, izbracio je loptu koja je ipla ispod prečke.

53′ Još jednom su se golman crno-belih i Rašford našli “oči u oči”. Ponovo je kao pobednik izašao Stojković.

52′ Slobodan udarac za domaće izveo je Jang. Lopta je otišla pored leve stative.

49′ GOOOOOL! Rašford je postigao drugi gol. Nemanja Miletić je pogrešno procenio loptu koja je išla ka Jangu, kome je bilo lako da je prosledi napadaču Junajteda. Stojković je ponovo matiran.

46′ Počelo je drugo poluvreme. Sada je Mančester krenuo sa centra.

45+2′ Završeno je prvo poluvreme na “Old Trafordu”.

45′ Poslednja prilika za crno-bele da u prvom poluvremenu postignu gol završena je neslavno. Suma je bio u ofsajdu.

44′ Marsijal je još jednom pobegao odbrani Partizana. Ipak, nije se najbolje snašao u završnici.

42′ Stojković je izašao na vreme i uspeo da zaustavi Rašfordov pokušaj da ga savlada.

34′ Šćekić je pogrešio još jednom, ali na sreću srpske ekipe, fudbaleri Mančestera su požurili i lopta je otišla iznad prečke.

33′ GOOOOOOL! Posle greške Šćekića i Uroševića, Marsijal je iskoristio “poklon” i zatresao mrežu Partizana.

26′ Suma je pokušao da iznenasdi Romera, ali je lopta otišla pored gola.

22′ GOOOOOL! Mančester je poveo golom Grinvuda. Najveći deo posla završio je Rašfrod.

15′ Još jednom je Rašford probao šut, ali je lopta otišla daleko iznad gola.

12′ Stvorila se “gužva” u kaznenom prostoru domaćih. Ipak, Romero je reagovao pre Asana i sprečio bilo kakvu opasnost.

9′ Kakva šansa za domaće! Stojković je fenomenalno intervenisao. Mata je odradio sve majstorski, servirao loptu Rašfrodu, koji je sa svega dva-tri metra pucao u golmana Partizana.

7′ Prva prava prlika na utakmici. Rašford je šutirao pored gola. Prethodno je Asano oklevao da izađe na jednog protivničkog igrača, lopta je “šetala” u kaznenom prostoru gostiju i došla do Rašforda…

4′ Sada je Sadik pogodio gol “crvenih đavola” ali takođe iz ofsajda.

3′ Fudbaleri Junajteda zatresli su mrežu Stojkovića, ali iz ofsajda. Za sada je mirno na “Old Trafordu”.

1′ Utakmica je počela. Partizan je krenuo sa centra.

MANČESTER JUNAJTED – PARTIZAN 3:0 (2:0)

MANČESTER JUNAJTED: Romero – Van Bisaka, Megvajer, Roho, Jang – Mektominej (od 75. Lingard), Fred (od 63. Garner), Mata – Grinvud, Rašford (od 67. Pereira), Marsijal.

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Suma, Natho (od 59. Tošić), Asano (od 69. Filipović) – Sadik (od 85. Ivanović).