ABA LIGA

NEPOBEDIVA ZVEZDA Crveno-beli rutinski sa Krkom

Zeljko Mutavdzic

,

Maik Cirbes lako je poentirao na meču sa gostima iz Novog Mesta (Foto: Starsport)

Košarkaši Crvene zvezde u dalje ne znaju za poraz u svim takmičenjima ove sezone. U trećem kolu ABA lige četa Milana Tomića lako je izašla na kraj u “Pioniru” protiv slovenačke Krke – 80:66 (29:17, 17:15, 20:19, 14:15).

Pitanje pobednika nijednog momenta se nije dovodilo u pitanje.  Već u prvoj četvrtini razigrani domaćini su iz svih pozicija punili koš gostiju. Razigrani su bili Reglend i Beron. Dvocifrenu prednost iz prvih 10 minuta (29:17) srpski šampion nije ispuštao do kraja.

Gosti iz Novog Mesta su se dobro držali u drugoj i trećoj četvtini, ali u prvih tri, četiri minuta poslednjeg perioda igre domaćin je dodao gas, imao i +20. U finišu je došlo do opuštanja crveno-belih, pa su košarkaši Krke uspeli da ublaže poraz.

Trener Zvezde Milan Tomić je ukazao priliku svim igračima, a svih 12 su postigli poene. U poslednjoj četvrtini istakao se centar, povratnik u crveno-belih tabor, Dušan Ristić, koji je imao učinak od 10 poena, bez promašaja iz igre. Prve minuta u sezoni dobio je i Dejan Davidovac.

Narednog vikenda u “Pionir” dolazi Igokea.

CRVENA ZVEZDA – KRKA 80:66 (29:17, 17:15, 20:19, 14:15)

Beograd – Dvorana Pionir. Gledalaca: 3.200. Sudije: Saša Pukl, Uroš Nikolić, Dragan Kralj.

CRVENA ZVEZDA: Regland 10, Čović 3, Perperoglu 6, Davidovac 4, Nenadić 4, Lazić 7, Faje 9, Beron 13, Ristić 10, Simanić 5, Cirbes 6, Odžo 3.

KRKA: Mahkovič 3, Jančar 1, Marineli 15, Škedelj 10, Osolnik 2, Stipančev, Cinac 5, Đapa 5, Fifolt 3, Balažič 4, Lalić 10, Lapornik 10.