REPREZENTACIJE

Neškovi “orlići” se prekasno probudili, Letonija odnela bod iz Novog Sada

,

Luka Adžić (Foto: Beta)

Kako je krenulo, neće se Nenad Neško Milovanović proslaviti u ulozi selektora. Nekadašnji trener Mladosti iz Lučana je sa mladom reprezentacijom Srbije u utorak doživeo novi neuspeh. U 2. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo “orlići” su pred domaćim navijačima odigrali nerešeno sa Letonijom – 1:1 (0:1).

Kvota u MaxBetu na trijumf Ekvadora protiv Bolivije je 1.55.

Očekivao se odgovor našeg tima posle poraza u Rusiji na premijeri kvalifikacija. U Novom Sadu ga nije bilo. Pogotovo u prvom poluvremenu, kada su naši mladi fudbaleri jako teško stvarali šanse.

Umesto toga, Letonci su stigli do prednosti. U 10. minutu je Marko Rezga postigao pogodak na asistenciju Tonisevsa. Posle toga je trebalo vremena da se “orlići” oporave od šoka.

Tek u drugom poluvremenu je Srbija zaigrala bolje, a u 57. minutu je Luka Adžić uspeo da izjednači. Dobio je loptu u šesnaestercu sa desnog krila, primio je i dobrim driblingom se izborio za poziciju da šutira. To je uradio odlično, po zemlji, savladavši golmana Letonije za 1:1.

Krenuli su Milovanovićevi izabranici odvažnije u napad, rezervisti Zlatanović i Tedić su imali dobre prilike. Posle kornera je pogođena i prečka u 90. minutu. Nažalost, rezultat se više nije menjao.

Posle dva kola Srbija je osvojila samo jedan bod. Loš početak kvalifikacija.