Košarka

Neverovatni Durent i Igudala srušili Klivlend, Golden Stejt na pobedu do novog NBA prstena (VIDEO)

,

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa došli su na jednu pobedu od treće titule NBA lige u poslednje četiri sezone. Da su najbolja ekipa na svetu, potvrdili su u Klivlendu, pošto su u fantastičnom meču savladali Kavalirse sa 110:102 (52:58) i poveli sa 3:0 u finalnoj seriji. U istoriji najjačeg košarkaškog šampionata planete se još uvek nije desilo da neka ekipa izgubi titulu posle takvog vođstva u finalu.

Ko je ostao budan u noći između srede i četvrtka kako bi gledao okršaj u Klivlendu, sigurno se neće žaliti što će pola sledećeg dana provesti zevajući. Ovaj NBA derbi nam je doneo sve što volimo da vidimo u jednoj košarkaškoj utakmici. Veliki preokret, rezultatska klackalica, meč na “jednu loptu” – ukratko, sve što se od velikog finala i očekivalo.

Domaćin je mnogo bolje otvorio meč i tokom prvog poluvremena je uglavnom održavao dvocifrenu prednost. Ona ipak nije bila prevelika i najviše je iznosila 13 razlike sredinom druge četvrtine. U tim trenucima Golden Stejt je ostajao u igri isključivo zahvaljujući veoma raspoloženim Kevinom Durentom, koji je apsolutni junak ovog finala. Meč je završio sa fantastičnih 43 poena, 13 skokova i sedam asistencija.

Lebron Džejms nije mogao sve sam (Foto: Beta/AP)

Protiv njega nije pomogao ni tripl-dabl Lebrona Džejmsa, koji je prvo ovogodišnje finale pred domaćom publikom završio sa 33 poena, 11 asistencija i 10 skokova. Imao je pomoć i u 20 koševa Kevina Lava, ali kada je bilo najvažnije, uz Durenta je u redovima Voriorsa iskočio i Andre Igudala. Ovaj 34-godišnji veteran, koji je zbog povrede bio neizvestan za treći meč, odigrao je nekoliko fantastičnih odbrana u poslednjih nekoliko minuta.

Dva minuta pre kraja, na semaforu je stajao rezultat 101:100 za Golden Stejt, s tim što je bitna razlika bila ta što su gosti svoje poene postizali relativno lako, dok su u odbrani bili fantastični, pa je Klivlend uglavnom svoje napade završavao slobodnim bacanjima posle faula. Iscrpljenost Kavalirsa je bila očigledna, Igudala je na minut i po zakucao za 103:100, a potom je Durent nestvarnom trojkom 50 sekundi pre kraja utakmice otklonio sve dileme.