Fudbal

NIJE JUVENTUS SVAKI DAN Čelsi slavio na Dragau, “plavci” jednom nogom u polufinalu (VIDEO)

,

Čelsi je slavio u Portugaliji (Foto: Beta/AP)

U prvom meču četvrtfinala Lige šampiona Čelsi je kao gost pobedio Porto sa2 :0. Lepu prednost ima pred revanš u Londonu.

Liga Evrope: Na meču Ajaks – Roma, naša kladionica nudi kvotu 2.75 za igru ug 4+.

Na krilima eliminacije Juventusa, Porto sanja o polufinale Lige šampiona. Taj san je prekinut na stadionu Dragao. Čelsi je sa 2:0 slavio u gostima i četa Tomasa Tuhela ima lepu prednost pred revanš na Stamford bridžu.

Porto je prvi zapretio u 12. minutu preko Uribea, ali je lopta završila preko gola. Čelsi je prvu svoju pravu šansu krunisao golom. Igrao se 32. minut kada je Žoržinjo uposlio Maunta, a ovaj pogodio – 0:1.

“Zmajevi” su odmah krenuli na sve ili ništa da pokušaju do odmora da izjednače, ali… Prvo je Korona u 43. minutu izblokiran, da bi u u nastavku šut Pepea skinuo Mendi.

Čelsi je prvi zapretio u drugom poluvremenu kada je Maunt uposlio Vernera, ali je njegov udarac završio preko gola. Samo četiri minuta kasnije sa druge strane je pokušao Marega, ali je Mendi opet bio na visini zadatka. Čelsi je trijumf krunisao još jednim golom, sve se dogodilo u 85. minutu kada je mrežu Porta zatresao levi bek Čilvel.

Revanš je na programu za sedam dana u Londonu.

LIGA ŠAMPIONA, ČETVRTFINALE (PRVE UTAKMICE)