NIKOLIĆ SLAVIO Lokomotiva protutnjala za deset minuta

Branko Sekulovic

,

Treneru Lokomotive Marku Nikoliću laknulo u finišu meča (Foto: Starsport)

Prošle sezone moskovska Lokomotiva lako je izlazila na kraj sa Arsenalom, a to će izgleda biti praksa i u novoj. Nije tako delovalo tokom 80 minuta igre. Domaći su skoro sat vremena imali rezultatski deficit, ali u 79. minutu dočekali su crveni karton rivala koji je sve promenio. Od tog momenta, pa u narednih deset minuta, četa Marka Nikolića je zdrobila rivala iz Tule čija se mreža tresla se u tri navrata – 3:1.

Brazil: Na meču Palmeiras – Fluminense, naša kladionica nudi kvotu 2.70 za igru 1-1.

Mirisalo je na kiks trećeplasiranog tima iz prošle sezone, ali je drugi žuti karton Sokola okrenuo situaciju na terenu za 180 stepeni. Taj detalj je za domaćina imao uticaj kao kada čoveku koji spava pljusnete vodu u lice, a do kraja meča blistao je Rifat Žamaletdinov, sa dva gola i asistencijom.

Sat vremena pre okršaja na RZD areni, Lokomotiva je ozvaničila dolazak novog štopera Tina Jedvaja koji će vrlo brzo konkuristi za centralno mesto u defanzivi koja je poklekla u 22. minutu, kada je Danil Stepanov precizno centarirao za Sergeja Tkačeva koji je iz prve krunisao jednostavnu i tečnu akciju Arsenala.

Napadala je Lokomotiva, dominirala u posedu, pokušavala da izjednači, ali očigledno joj je bila neophodna pomoć gostiju. Kada su im ponudili mogućnost da se vrate u igru sa igračem više, izabranici Marka Nikolića su to oberučke prihvatili. Žamaletdinov je hvatao voleje u 80. i 86. minutu, pre nego što je tri minuta kasnije proigrao Fjodora Smolova, koji je iskoristio iskustvo, dobio duel sa čuvarom, a onda iz povoljne situacije precizno gađao bliži ugao.

Epitet igrača utakmice bez ikakve sumnje ide u ruke Rifata Žamaletdinova koji je pokazao da je zadržao formu iz prošle sezone. Na prethodnih 11 mečeva postigao je pet i namestio šest pogodaka, a na 18 mečeva pre toga nije davao golove.

Impresivno izdanje Lokomotive, ali tek u poslednjih desetak minuta. Možda bi moglo da zabrine to što nije uspela da slomi otpor Arsenala dok su bili brojčano jednaki, ali nakon ovakvog blickriga, neće se mnogo razmišljati o tome.

SVE KARTE STAVLJAJU NA BEOGRAD Kairat poražen u Kupu, ali u kakvom sastavu!?