KATASTROFA Kraj evropske priče na početku, Radnički ispao od Flore!

Milena Kovacevic

,

Saša Stojanović, fudbaler Radničkog (Foto: Starsport)

Ko je mogao da pretpostavi posle žreba da će Radnički iz Niša da bude eliminisan na startu kvalifikacija za Ligu Evrope? Mislilo se da će Ajntraht u narednoj rundi da bude “dželat” Nišlija, ali, umesto njega, to je bila Flora. Ponizno sa srpskog vicešampiona. Radnički je igrao nerešeno na “Čairu” 2:2 (0:0), ali je Flora prošla dalje zahvaljujući pobedi u Talinu, 2:0.

Kvota u MaxBetu na pobedu Jokohame protiv Kobea je 2.45.

Prvo poluvreme završeno je bez golova. Jedino je vredan pomena bio pokušaj Nemanja Tomića u desetom minutu, kada je golman Igonen prihvatio loptu u naručju. To je, ujedno, bilo sve za 45 minuta.

U nastavku je četa Sima Krunića krenula na sve, ili ništa. Ponov je Nemanja Tomić imao priliku, u 63. minutu, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Flore zaustavio i taj pokušaj, a do odbijene loptu nije uspeo prvi da stigne Jirka, pa je propala prilika da Radnički dođe do vođstva.

Pritisak na Estonce daoje rezultat u 68. minutu. Mihajlović je bio najviši u skoku posle centaršuta Todorovskog, lepo je zahvatio loptu glavom i smestio je u mrežu. Konačno je viđen gol na “čairu”.

Mihajlović je “povukao nogu” pa su golovi počeli da se nižu. U 80. minutu Flora je došla do izjednačenja. Slobodan udarac za Estonce se pretvorio u pogodak. Na cetaršut je reagovao Kusk, “vratio” loptu pred gol Nošlija, a Purg je poslao iza leđa Kneževića. Bio ej to “početak kraja” srpskog predstavnika.

Kada je Čumić doneo novu prednost u 84. minutu, javila se nada za Radnički. Ipak, uzaludna. Isti igrač imao je priliku i u 87. minutu, ali nije lepo zahvatio loptu glavom , pa je propala kolosalna prilika.

Hladan tuš usledio je u trećem minutu nadoknade. Iako je bilo jasno da sa pobedom 2:1 Nišlije završavaju evropsku priču, nikome na “Čairu” nije prijao pogodak Lepika. Sevnula je kontra, Knežević je izgubio dule sa Lepikom na 12-13 metara od gola, pa je protivnički igrač smestio loptu u prazan gol.

Priliku da se protiv Ajntrahta bori za plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope imaće Flora. Radnički je završio evropsku priču ove sezone pre nego što je stigao da registruje da je počela.

RADNIČKI – FLORA 2:2 (0:0)

Stadion: Čair. Sudija: Zbinjek Proske (Češka). Strelci: Mihajlović 68, Čumić 84 – Pirg 80, Lepik 93.

RADNIČKI: Knežević, Todorovski, L. Đorđević, Ostojić, S. Đorđević, Bondarenko, Batrović (od 59. Meleg), Stojanović, Jirka (od 73. Čumić), Tomić, Bojović (od 59. Mihajlović).

FLORA: Igonen, Kams, Kusk, Pirg, Jervald, Livak, Krejda, Ainsalu, Miler (od 66. Sinjavski), Vasiljev, Sorga (od 78. Lepik).