NORIČ PROKLINJE VAR Milimetarski ofsajd slomio “kanarince” (VIDEO)

,

Temu Puki, nesuđeni strelac (Foto: Beta/AP)

Ceo Norič proklinje VAR. Da nije bilo moderne tehnologije, “kanarinci” bi u 33. minutu meča sa Totenhemom povele 2:0 i značajno se približile pobedi. Svi su se u tom 33. minutu radovali golu Temua Pukija, ali tada je sudija Kevin Frend dobio signal iz VAR sobe.

Na meču Fulam – Stouk, naša kladionica nudi kvotu 3.30 za igru 1-1.

Na tribinama i na terenu nestrpljivo je iščekivana presuda, a ona za Norič nije bila nimalo “frendli”. Nema gola, ofsajd! Posle meča je izračunato da je Finac bio u nedozvoljenoj poziciji tri milimetra!

Prema pravilima, ofsajd je ako je igrač napadačkog tima najbliži golmanu bilo kojim delom tela kojim je moguće da se postigne gol. Puki nije bio iza defanzivaca Totenhema nogama, nije ni glavom. Bio je – ramenom!

Zagovornici teze da VAR zapravo ubija suštinu fudbala, dobili su još materijala za kritike. Nije važno kako bi se meč dalje odvijao. VAR je poništio majstoriju Finca prilikom prijema sjajnog pasa i vrlo efektnu završnicu.