Norič se potrudio da izgubi – dobio dva crvena kartona za 13 minuta, pa dao smešan autogol!

,

Čudna utakmica na otvaranju 37. kola Premijer lige. Fudbaleri Barnlija su kao gosti u subotu savladali Norič sa 2:0 (1:0),  što i nije bilo previše teško s obzirom na to da su čitavo drugo poluvreme igrali sa dva igrača više na terenu.

PREMIJER LIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Vulverhemptona protiv Kristal palasa je 1.55.

Norič je još ranije ispao iz najvišeg ranga elitnog fudbala u Engleskoj, tako da mu ovaj meč nije bio takmičarski previše važan. Ipak, igrači “kanarinaca” su bili previše nervozni, a u prvom poluvremenu, i to u razmaku od samo 13 minuta, dobili su dva direktna crvena kartona.

Prvi je bio isključen Emilijano Buendija, zbog jednog nebitnog duela na sredini terena, posle kojeg je udario namerno protivničkog igrača. Kamere su to snimile, sudija Kevin Frend je pogledao snimak i pokazao mu direktan crveni karton.

“Kanarinci” su posle toga bili još nervozniji, a u nadoknadi vremena je hrvatski internacionalac Josip Drmić postupio nesportski. Uklizao je, ali sa jasnom namerom da povredi protivnika. Arbitar Frend je video da je podigao nogu i momentalno ga isključio. Ovog puta nije bilo potrebe za VAR-om.

Sa dva igrača više, posle samo dva minuta, Barnli je poveo. Johan Gudmunson je uputio centaršut sa desnog krila, a Kris Vud fenomenalno reagovao i makazicama pogodio za 1:0. Golman Noriča Tim Krul je uspeo da zakači loptu, ali ne i da je spreči da uđe u gol.

Gosti su mirno kontrolisali utakmicu u nastavku, a delovalo je da će minimalan rezultat da se zadrži do kraja. Ipak, Norič je sam sebe zakopao u 80. minutu.

Posle bezopasnog centaršuta sa levog krila štoper domaće ekipe Ben Godfri je pokušao da primi loptu, a ona se od njegove noge odbila u mrežu nesrećnog Krula.

Sadržajna, ali veoma neobična premijerligaška utakmica.