NORVEŠKO ČUDO Dortmund gubio 3:1, a onda je u igru ušao Haland

,

Erling Haland (Foto: Beta/AP)

Nije uzaludna bila sva ona pompa koja se podigla oko Erlinga Halanda ove zime. Danima ste mogli da čitate o ovom supertalentu iz Norveške koji je zaludeo top evropske klubove igrama u Salcburgu. Na kraju nije želeo da ostane u istoj kompaniji i pređe u Lajpcig, odabrao je Borusiju Dormund. Srećom po “milionere”…

Kvota u MaxBetu na pobedu Bajerna protiv Herte je 1.35.

Haland je nedavno stigao u Dortmund i još se nije uigrao sa ekipom. Borusija je u subotu u 18. kolu Bundeslige gostovala Augzburgu, a trener Lusijen Favr je ostavio Norvežanina na klupi. Gubio je sa 3:1 u 56. minutu, kada ga je napokon poslao u igru. Već tri minuta kasnije debitant je postigao gol, a na kraju je Borusija stigla do preokreta i trijumfovala sa 5:3!

Haland je do kraja utakmice upisao het-trik! Ipak, krenimo redom. Florijan Niderlehnerje doneo prednost domaćem timu u 34. minutu, posle greške gostiju i serije sjajnih poteza Vargasa. Sa tim rezutatom se otišlo na odmor, a već u prvom minutu nastavka Rihter je duplirao prednost.

Džulijan Brant je smanjio zaostatak tri minuta kasnije, da bi Niderlehner novim golom u 55. minutu doneo Augzburgu 3:1. Tada u igru ulazi Haland.

U 59. minutu je pogodio posle asistencije Sanča za 3:2 i tako na sjajan način najavio da će i u Nemačkoj da radi ono u čemu je bio najbolji u Austriji – da daje golove.

Još dva minuta se čekalo na izjednačenje. Duga lopta ka Sanču, on je prošao pored golmana i zatresao mrežu. Zatim smo na novi gol čekali još deset minuta. Gotovo identična situacija kao kod gola za 3:3, samo što se na Sančovom mestu našao Torgan Azar. Belgijanac nije želeo sam da završi, “zavrnuo” je loptu ka Halandu, koji tako daje svoj drugi gol.

Tačku na pobedu, ali i na het-trik Norvežanin je stavio u 79. minutu. Izbegao je ofsajd zamku, dobio dugu loptu i potom rutinski pogodio za 5:3.

Pobedu u gostima upisao je i Ajntraht iz Frankfurta, koji je bio bolji od Hofenhajma sa 2:1 (1:0). Starteri su bili srpski reprezentativci Filip Kostić i Mijat Gaćinović, a obojica su upisali po asistenciju.

Gaćinović je namestio pogodak Dostu u 18. minutu, kada je centrirao sa desnog krila, dok je Kostić asistirao kod pogotka Čendlera u 62. minutu. Poslao je dugu loptu sa levog krila, a vezista Ajntrahta se našao na pravom mestu. Dejan Joveljić je čitav meč presedeo na klupi.