NOVA RUTINSKA POBEDA Standard u dobrom raspoloženju čeka Vojvodinu

,

Fudbaleri Standarda trijumfovali su u 6. kolu prvenstva Belgije. Oni su na svom terenu savladali Kortrajk sa 2:1 (2:1).

PREMIJER LIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Mančester sitija protiv Vulverhemptona je 1.55.

Tim iz Liježa je naredni rival Vojvodine, u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Standard je u nedelju jasno pokazao koliko je kvalitetan tim i nagovestio da neće biti jednostavno Novosađanima u četvrtak.

Belgijanci su sav posao u nedelju završili u prvom poluvremenu. U 31. minutu su poveli iz jedanaesterca, golom Selima Amalaha. Četiri minuta kasnije bilo je 2:0. Raskin je povukao loptu po desnom krilu, a potom centrirao u šesnaeserac. Obi Ulare se našao na pravom mestu i pogodio je mrežu rivala.

Već u sledećem napadu je Kortrijk smanjio zaostatak golom Mboja, ali je posle toga Standard pokazao kvalitet u defanzivi. Povukao se, preuzeo kontrolu nad utakmicom i više se rezultat nije menjao. Ono što je posebno zabrinjavajuće po srpskog predstavnika u Ligi Evrope, Kortrajk više nije napravio nijednu šansu.

Standard se ovom pobedom probio na drugu poziciju na tabeli, sa pet bodova manje od Šarlroe, rivala Partizana u četvrtak.