NOVI REMI Zvezda u 90. minutu izbegla poraz od Kiprana

,

STRELAC JEDINOG GOLA ZA ZVEZDU: Nemanja MilunovićFoto: Starsport)

Rezultat na prijateljskim utakmicama u pripremnom periodu nije najvažnija stvar, ali svejedno nije dobar osećaj kada se ne pobedi protivnik koji je mnogo slabiji. Crvena zvezda je u austrijskom Vindišgarstenu u utorak zabeležila i drugi uzastopni remi, protiv kiparskog Apolona je odigrala 1:1 (0:0).

Kvota u MaxBetu na trijumf Nigerije protiv Gvineje je 2.00.

U relativno lošoj utakmici, bez velikog broja šansi, šampion Srbije je izbegao poraz u 90. minutu. Tada je, posle prekida koji je izveo Lorenco Ebisilio, Nemanja Milunović nekako uspeo da zakači glavom loptu taman toliko da ona upadne u gol i donese izjednačenje.

Pre toga je i Apolon poveo iz prekida. Slična situacija, posle slobodnog udarca je Zelaja zakačio loptu i prevario Popovića. Pored golova, malo toga je moglo da se vidi.

Zvezda je imala loptu više u posedu, ali je teško probijala defanzivni bedem Kiprana, kojima je ova prijateljska utakmica verovatno bila i najvažnija u Austriji, pošto je srpski tim najrenomiraniji protiv kojeg će oni igrati ovog leta. Prvi put su Beograđani zapretili tek u 40. minutu, kada je posle centaršuta Stojkovića, Ben slabo šutirao glavom.

Posle primljenog gola u 57. minutu, Zvezda se malo razdrmala, a kapiten Marko Marin je bio začetnik skoro svake akcije. Ipak, rezultat se nije menjao do poslednjeg minuta.

Interesantne eksperimente je izvodio trener Zvezde Vladan Milojević. U prvom poluvremenu je štopera igrao Stojković, dok je u nastavku u igru ušao Erik Jirka, koji je prešao na poziciju desnog beka, pa se u centar odbrane premestio Gobeljić.

Prošlogodišnji zamenik kapitena, koji je ovog leta ostao bez trake, Vujadin Savić, nije bio ni na klupi.

Zvezda je u Austriji već odigrala dva meča. Prvo je lako savladala lokalnog niželigaša Vindišgarsten, a potom je sa Klužom odigrala 1:1.

Startna postava: Popović – Gobeljić, Stojković, Milunović, Rodić – Čaušić, Ben, Ivanić, Jevtović, Marin – Boaći.
Klupa: Vasiljević, Jovičić, Vulić, Ebisilio, Simić, Gavrić, Konatar, Jirka, Vukanović, Stanojev, Krstović.