MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Novo lice crno-belih stiglo u Beograd!

Stefano Ponticelli via Guliver

Partizan polako sklapa sve delove potpuno renoviranog tima za novu sezonu, a u Beograd je stiglo još jedno od letnjih pojačanja crno-belih.

Derek Vilis sleteo je u srpsku prestonicu, a klub je njegov dolazak odmah zabeležio i na društvenim mrežama. Na snimku objavljenom na zvaničnom Instagram profilu Partizana vidi se američki krilni centar po dolasku na aerodrom, dok je posebnu pažnju privukao kadar u kojem u rukama drži crno-beli šal sa natpisom Partizan.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KK Partizan Mozzart Bet (@partizanbc)

Time je i simbolično počelo novo poglavlje u karijeri 31-godišnjeg Amerikanca, koji se uskoro priključuje novim saigračima i pripremama za sezonu 2026/27. Vilis je u Beograd stigao 20. avgusta, što su crno-beli takođe propratili porukom dobrodošlice na svojim kanalima.

Vilis je dugo želeo Partizan

Dolazak u Beograd za Vilisa, sudeći prema njegovim prvim rečima po sletanju, nije samo još jedan transfer u bogatoj evropskoj karijeri.

Amerikanac je istakao da mu je Partizan privukao pažnju praktično još od dolaska u evropsku košarku, pre svega zbog atmosfere koju stvaraju navijači crno-belih. Rivalstvo Partizana i Crvene zvezde čak je uporedio sa onim što je doživeo tokom univerzitetskih dana na Kentakiju.

To će sada imati priliku da iskusi iz potpuno drugačije perspektive.

Vilis je krajem jula potpisao dvogodišnji ugovor sa Partizanom, a u Beograd dolazi posle sezone provedene u Parizu. Pre toga nastupao je za Anadolu Efes, Veneciju, Huventud, Brindizi, Ulm i Getingen, dok je deo karijere proveo i u razvojnom timu Denver Nagetsa.

Ovako izgleda dosadašnji remont crno-belih

Penjaroja dobija još jednu važnu opciju

Vilis bi u novom Partizanu trebalo da predstavlja značajnu opciju na poziciji krilnog centra. Posebno je opasan kada širi teren i napada sa distance, a iza sebe već ima dovoljno evroligaškog iskustva da mu prilagođavanje na nivo takmičenja ne predstavlja nepoznanicu.

Prošle sezone je za Pariz u Evroligi odigrao 28 utakmica, uz prosek od 5,8 poena, 3,9 skokova i 1,2 asistencije, dok je za tri poena šutirao 36,9 odsto.

Njegov dolazak deo je velike rekonstrukcije koju je Partizan napravio tokom leta. Crno-beli su promenili značajan deo ekipe, pa će pred stručnim štabom biti važan zadatak da veliki broj novih igrača što pre pronađe zajednički ritam.

Vilis je sada i fizički u Beogradu, šal Partizana je već završio u njegovim rukama, a sledeći korak biće onaj mnogo važniji – da crno-bele boje uskoro ponese i na parketu.