SAMO U SRBIJI Pet penala i 12 kartona na jednom meču!

,

Miloš Đorđić, glavni arbitar meča u Novom Sadu (Foto: Starsport)

Od kako su se fudbaleri Kabela plasirali u Prvu ligu Srbije, nekako privlače najviše pažnje od domaćih klubova. Poznato je već da su kažnjeni sa oduzimanjem 10 bodova zbog nameštanja utakmice sa Smederevom, a sada su ponovo odigrali utakmicu koja izaziva brojne komentare.

Kvota u MaxBetu na to da će Luksemburg da ostane neporažen protiv Srbije je 4.75.

U subotu su u 18. kolu drugog ranga takmičenja na stadionu “Karađorđe” savladali Metalac sa 3:1. Ništa ne bi bilo tu neobično, da na toj utakmici arbitar Miloš Đorđić nije dosudio čak pet jedanaesteraca i pokazao 12 kartona. Od toga, sedam su dobili igrači ekipe iz Gornjeg Milanovca.

Metalac je prvi poveo sa bele tačke, ali je u samom finišu prvog poluvremena Zoran Karać izjednačio, takođe iz jedanaesterca. Njemu je prethodilo igranje jednog igrača gostiju rukom u svom šesnaestercu.

Zanimljivo, samo osam minuta pre gola domaćih Metalac je promašio drugi penal. Odnosno, Vukliš je odbranio šut Katanića.

Kabel je u nastavku bio bolji rival do 60. minuta, kada je zbog prigovora nervozni Faruk Bihorac dobio dva žuta kartona, pa je isključen. I pored toga što su ostali sa igračem manje, Novosađani su pobedili.

U 74. minutu je usledio četvrti penal, Vranjanin je prema mišljenju Đorđića faulirao Jovanića, a precizan je bio Govedarica. Nije se međutim završilo na tome. U 87. minutu je Petrović fauliran u šesnaestercu Metalca, Govedarica je ponovo šutirao, a Šćekić mu je zaustavio šut. Ipak, taj penal je Đorđić ponovio!

Prilikom izvođenja najstrože kazne Vranjanin je prerano ušao u šesnaesterac, pa je Kabel dobio priliku za popravni. Ovog puta je Petrović izveo penal i pogodio za 3:1.

Utakmica je definitivno bila nesvakidašnja. Dugo sam u fudbalu i nisam imao slično iskustvo. Suđenje tolikog broja penala je posao za sudijsku komisiju. Ne bih ulazio u analizu odluka sudije Đorđića. Reč je o arbitru sa liste Superlige, kojem se poveravaju i derbiji. Šteta što se sada malo priča o kvalitetu igre oba tima, već su u prvom planu penali. Moramo da treniramo odbranu bez kontakta u šesnaestercu, da nam se na sledećim utakmicama ne bi ponavljale ovakve situacije – kazao je sportski direktor Metalca, Bojan Leontijević.

Strateg Kabela Zoran Vasiljević je pohvalio arbitra Đorđića.

Nikada ne komentarišem sudije, ali zbog događanja na terenu sad ću da napravim izuzetak. Miloš Đorđić je vodio meč autoritativno. do poslednjeg minuta nije menjao kriterijum, sve kartone pokazao je opravdano. Što se tiče penala, bio je u blizini događaja i svirao je po pravilima. Imao je isti aršin, nije uticao na rezultat – smatra Vasiljević.

Ove sezone je u korist Kabela dosuđeno najviše penala u Prvoj ligi Srbije, šest, i sve su ih iskoristili. Sa druge strane, protiv Metalca je dosuđeno takođe najviše najstrožih kazni, sedam. Samo jednom golman tima iz Gornjeg Milanovca nije savladan sa bele tačke.