Mnogo bure u Humskoj prethodnih nedelju dana. Krenulo je sve debaklom u Atinu od Panatinaikosa, zatim je usledila ostavka Željka Obradovića, pa moljenje navijača i Upravnog odbora da tu istu ostavku povuče. Usledio je odlazak Zorana Savića, zatim obraćanje Ostoje Mijailovića, pa onda i imenovanje Žarka Paspalja na mesto sportskog direktora kluba. Za kraj, a videćemo da li stvarno za kraj ove sapunice, oglasio se i Željko Obradović. Iskusni trener izneo je mnoge stvari u javnost, a pre svega o odnosu sa prvim čovekom kluba.
PREDSEDNIK JE RAZUMEO MOJE RAZLOGE I PRIHVATIO OSTAVKU
Tokom svog izlaganja Obradović je u javnost izneo i kako su izgledale stvari tokom podnošenja ostavke, kao i naredna dva dana.
– U sredu kada sam dao saopštenje i sve što sam rekao u tom saopštenju stojim iza toga. U utorak uveče posle teške utakmice za mene, rekao sam stručnom štabu da donosim odluku za koju sam bio siguran da je dobra za klub i ekipu. Tu odluku sam sledećeg jutra saopštio predsedniku kluba i on je razumeo moje razloge. Razgovor je bio veoma korektan. Rekao je da me je video na utakmici i da je shvatio da je to jedino što mogu da uradim. Dogovorili smo se da se ja obratim javnosti, a ne klub, ali informacije kruže i teško ih je kontrolisati. Kada sam shvatio to, obratio sam se isti dan. Zvao sam portparola kluba, on je nazvao predsednika i da donesemo odluku da li je to to. Jedino je predsednik kluba tražio da dodam u tom pismu da je to neopoziva ostavka i da će njemu biti lakše da sa time izađe pred navijače i ja sam se sa tim složio i znao sam da je to odluka iza koje stojim – krenuo je Obradović da objašnjava.
Obradović: Za situaciju u klubu je kriv Ostoja Mijailović! (VIDEO)
Zatim na iznenađenje Obradovića stvari počinju da se menjaju.
– Onda počinje da se događa sve ono što se dogodilo. Vratio sam se iz Atine, a igrači su imali nekoliko dana slobodno. Upravi sam dao priliku da napravi ono što mislim da je najbolje. Posebno jer je tim imao tri utakmice kod kuće što je neuporedivo lakše. Nisam više mogao, nisam imao više snage u sebi. Dao sam sve što sam mogao i nemojte mi zamereti. Odluka je veoma stresna, a verovatno sam najteže trenutke u životu kada ste me vi sačekali, kada me je sakečala moja devojčica koja me sačeka svaki put kada dođe u Arenu. Emocije koje sam tada doživeo, nikada nisam i sada mi je veoma teško da pričam o tome. Moj prijatelj me doveo u stan, legao u krevet i sat vremena sam gledao u plafon… Nisam mogao. Nisam hteo da se sve to dogodi, ali navijači su odlučili da probaju nešto da urade. Par minuta posle moje ostavke, predsednik mi se zahvalio, a onda na moje veliko iznenađenje počinje da se događa….
ŠTA SE PROMENILO U 24 SATA? REAKCIJA NAVIJAČA!
Nastavlja Željko da objašnjava šta se promenilo u naredna 24 sata.
– Dobio sam poruku od predsednika kluba, da su oni imali Upravni odbor i da moja ostavka nije prihvaćena. Pozvao me je da dođem u klub, naravno prihvatio sam jer su to ljudi sa kojima sam radio i to su ljudi koji su doveli da Partizan bude gde je. Sastanak je bio sa ljudima koji rade u klubu, meni veoma dragi ljudi. Predsednik je počeo da su svi saglasni da ne žele da podnesem ostavku i svi su to ponovili. U mom obraćanju sam rekao da ostajem pri svojoj odluci, ali da sam sada iznenađen i pitao sam predsednika šta se to promenilo od trenutka od kada je on izašao u javnosti i prihvatio moju ostavku. Šta se to promenilo u 24 sata?
Jasno je Obradoviću šta se to promenilo za svega 24 sata.
– Promenilo se to što se dogodila reakcija navijača. Bez obzira na to, ja sam bio rešio i to je bilo to. Nisam mogao više. Odluka o kojoj sam dobro razmislio i iza nje stojim. Molim navijače na jedinstvo, da svaku sledeću utakmicu bodre navijače, sve ljude u klubu. Ova situacija nije normalna i nije dobra za klub. Za ovu situaciju snosi odgovornost prvi čovek kluba, Ostoja Mijailović i to sam mu rekao. Šta će on raditi, to ne znam. Mene su zvali ljudi iz skupštine da su napustili klub, to takođe nije bilo dobro. Ne želimo da dođe do situacije da dođe do nekih situacija da nas Evroliga kažnjava. Vratili smo Partizan u Evroligu, to ne može niko da nam oduzme, to je bio moj san – jasno je Obradović sve objasnio.