OD HEROJA DO TRAGIČARA Duško Tošić dao gol, pa isključen zbog grubog faula (VIDEO)

,

Duško Tošić (Foto: Starsport)

Nekadašnji fudbalski reprezentativac Srbije, Duško Tošić, prešao je u nedelju put od heroja do tragičara utakmice. Njegov Gvangžu R&F je izgubio od Henana sa 3:2 (1:1), pa će morati da igra meč za 11. mesto u šampionatu Kine.

PRVENSTVO KINE: Kvota u MaxBetu na trijumf Šangaj SIPG protiv Đangsua je 2.20.

U prvom okršaju ova dva tima u Gvangžuu, Henan je slavio sa 2:1. Zato je sada kao gost Tošićev tim morao da juri pobedu.

Tim na čijoj klupi sedi Đovani van Bronhorst je bio na dobrom putu da to i ostvari od 68. minuta, kada je Tošić glavom postigao gol za 2:1. Ovaj pogodak je postignut posle kornera, na asistenciju Miržejevskog.

Lu Žin je u 76. minutu izjednačio na 2:2, a Henan je u tom trenutku već imao igrača više, zato što je u 63. minutu Ji Teng dobio crveni karton.

Ipak, Gvangžu je bio u igri sve do 80. minuta, kada je Tošić bio neoprezan. Napravio je grub faul, dobio je drugi žuti karton i gosti su ostali sa dva igrača manje. Na kraju je samo Karanga overio pobedu Henana.

Gvangžu R&F će igrati protiv Dalijana za 11. mesto u konačnom poretku, dok će Henan odmeriti snage sa Tjanđin Tedom u borbi za 9. poziciju.