EP u fudbalu

OD KOGA JE SRBIJA ISPALA… Hrvatska rutinski izbacila preslabe Škote… na njihovom terenu! (VIDEO)

,

Luka Modrić (Foto: Beta/AP)

Sada tek možemo da žalimo. Jer, Škotska nije ništa drugo nego ispodprosečna evropska selekcija. Imala je idealnu priliku da prvi put ikada na velikim takmičenjima prođe u nokaut fazu. Pala je pred mnogo boljom Hrvatskom – 1:3 (1:1).

Na meču Portugalija – Francuska, naša kladionica nudi kvotu 2.25 za igru ug 3+.

Silno su Škoti ušli u meč i za nepunih 60 sekundi na početku izveli već dva kornera. Ipak, kako je vreme odmicalo, tako je do izražaja dolazila tehnička nadmoć Hrvata, koji su poveli uz pomoć baš škotskog oružja. Perišić je na spor centaršut mnogo bolje reagovao od užasnog desnog beka Škotske O’Donela, a Nikola Vlašić odličnim udarcem pogodio mrežu.

Tribine Hempden parka su eksplodirale pred kraj poluvremena. Hrvati su u nekoliko navrata neuspešno pokušali da pošalju loptu u bezbednu zonu. Mekgregor je dočekao odbitak na 16 metara i preciznim udarcem izjednačio.

Bod apsolutno ništa nije značio nijednom od rivala. Iako se očekivalo suprotno, Hrvati su bili konkretniji u nastavku i prvi stigli do šanse, ali je mladog levog beka Gvardiola pravovremenim istrčavanjem sprečio Maršal.

Međutim, čovek koji je odbranom penala Aleksandru Mitroviću izbacio Srbiju sa prvenstva, ništa nije mogao desetak minuta kasnije. Do tada neubedljivi Luka Modrić je majstorijom, udarcem spoljnom stranom desne noge ostavio Škota bez šanse da odbrani.

Sve je postalo jasno kada je odlični Ivan Perišić pogodio za 3:1, petnaestak minuta pre kraja. Tim golom, Škotima je oduzeta i nada.

Od koga je Srbija ispala…

HRVATSKA – ŠKOTSKA 3:1 (1:1)

Strelci: 1:0 Vlašić 17, 1:1 Mekgregor 42, 2;1 Modrić 62, 3:1 Perišić 77. Stadion: Hempden park u Glazgovu. Sudija: Fernando Rapalini (Argentina).

HRVATSKA: Livaković – Juranović, Lovren, Vida, Gvardiol (od 71. Barišić) – Kovačić, Brozović – Perišić (od 81. Rebić), Modrić, Vlašić (od 76. Ivanušec) – Petković (od 70. Kramarić).

ŠKOTSKA: Maršal – Mektomini, Henli (od 33. Mekkena), Tirni – O’ Donel (od 84. Paterson), Mekgin, Armstrong (od 70. Frejzer), Mekgregor, Robertson – Dajks, Adams (od 84. Nisbet).