OD TRAGIČARA DO HEROJA Tadić promašio penal, pa pogodio naredna dva

,

Dušan Tadić (Foto: Beta/AP)

Kapiten Ajaksa Dušan Tadić je promašio jedan, a potom realizovao dva penala u revanš meču kvalifikacija za Ligu šampiona protiv PAOK-a, u pobedi holandskog prvaka sa 3:2.

Kvota u MaxBetu na pobedu Ventspilsa protiv Gimaraeša je 33.00.

Reprezentativac Srbije je u 31. minutu propustio priliku da zatrese mrežu gostujućeg tima. Tadić je hteo da plasira loptu u desni deo gola golmana Aleksandrosa Pashalakisa, ali je grčki čuvar mreže prozreo njegovu nameru.

Novu šansu je srpski fudbaler dobio u 43. minutu, promenio je potpuno način izvođenja najstrože kazne i rutinski poslao loptu u levi deo gola solunskog tima.

Drugi gol na utakmici postigao je u 84. minutu, takođe iz jedanaesterca. Prva utakmica odigrana u Solunu je završena rezultatom 2:2, a u Amsterdamu je prvi do prednosti stigao PAOK, golom Dijega Bisesvara u 23. minutu.

“Kopljanici” su ipak stigli do preokreta i obezbedili plasman u plej-of za Ligu šampiona.

LIGA ŠAMPIONA – Revanš mečevi 3. kola kvalifikacija

Ferencvaroš (Mađarska) – Dinamo Zagreb (Hrvatska) 0:4 (0:1) – prvi meč – 1:1
(Ademi 16, Petković 47, Olmo 55, Gojak 79)
Karabag Agdam (Azerbejdžan) – APOEL (Kipar) 0:2 (0:1) – prvi meč 2:1
(De Vinsenti 34 (pen), Matić 68)
Rozenborg (Norveška) – Maribor (Slovenija) 3:1 (0:1) – prvi meč 3:1
(Soderlund 53, Konradsen 61, 81 – Vancas 45+2)
Dinamo Kijev (Ukrajina) – Klub Briž (Belgija) 3:3 (1:1) prvi meč – 0:1
(Bujalski 6, Šepelev 50, Mekele autogol 90+3 – Deli 38, Vormer 88, Openda 90+5)
Kopenhagen (Danska) – Crvena zvezda (Srbija) – 1:1 (1:1) produžeci – prvi meč – 1:1