MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Odbojkašice Srbije igraju dve utakmice protiv Italije na pripremama za Evropsko prvenstvo

Selektor Srbije, Đovani Gvideti (Foto: Starsport)

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije odigraće dve prijateljske utakmice protiv Italije tokom priprema za Evropsko prvenstvo koje će da traje od 15. avgusta do 3. septembra, a igraće se u Belgiji, Nemačkoj, Italiji i Estoniji.


KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Kvota kladionice MaxBet da će Ludogorec u Ljubljani da pobedi Olimpiju je 2.12. Početak meča je zakazan za 20.00.


Kako je u utorak saopštio Odbojkaški savez Srbije, reprezentativke Srbije u Firencu putuju u nedelju 6. avgusta, a prvi meč protiv Italije odigraće u ponedeljak, 7. avgusta u 17.30 časova. Drugi meč odigraće dan kasnije u istom terminu.

Selektor Srbije Đovani Gvideti je izabrao 14 odbojkašica koje će ići u Italiju. Na spisku su: Maja Ognjenović, Bojana Drča, Tijana Bošković, Ana Bjelica, Teodora Pušić, Aleksandra Jegdić, Jovana Stevanović, Mina Popović, Maja Aleksić, Hena Kurtagić, Bianka Buša, Sara Lozo, Katarina Lazović i Aleksandra Uzelac.

Seniorke Srbije se vraćaju u Beograd u sredu 9. avgusta, gde će da nastave sa pripremama za EP.

Ove godine se igra 33. Evropsko prvenstvo u odbojci, a ženska seniorska reprezentacija igraće u Grupi A u Gentu sa Belgijom, Slovenijom, Poljskom, Ukrajinom i Mađarskom.

Srbija će prvi meč u dvorani „Top Sport“ da odigra 18. avgusta protiv Ukrajine, drugi 20. avgusta protiv Slovenije, a treći 21. avgusta protiv Poljske, sva tri od 17 časova. Srpski tim će u Gentu da odigra četvrti meč protiv Mađarske, 23. avgusta u 20 časova, a peti meč protiv Belgije, dan kasnije u isto vreme.