Sve se za jedno poluvreme srušilo kao kula od karata. Real je eliminisao velikog favorita, a posle utakmice je došlo do incidenta, koji su prijavile sudije.
ŠPANIJA Viljareal od 18.30 dočekuje Seltu iz Viga, kvota na “keca” u kladionici MaxBet je 1.70.
Generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Jovan Šurbatović je bio delegat na meču u Madridu. Čelnici pariskog kluba misle da je jednake zasluge za preokret pored igrača domaćina, imao i sudija Dani Makeli, koji nije dosudio faul nad golmanom Donarumom kod prvog gola. Prema informacijama gazda PSŽ-a Naser Al-Kelaifi i direktor Leonardo probali da upadnu u sudijsku svlačionicu posle utakmice, da je bilo i udaranja po rukama administrativaca madridskog kluba koji su snimali te incidente.
Kako saznaje MaxBet sport arbitri su sve preneli Šurbatoviću, koji će skockati u svom izveštaju da je došlo do incidenta. Po automatizmu UEFA odmah ce uslediti prijava protiv Al Kalife i Leonarda i čitav slučaj biće posao Disciplinske komisije.
Za organe iz Niona, ono što napišu sudije i posebno delegat, uzima se kao nesporna istina koju optuženi moraju da pobiju, a ne obrnuto. Tako da se strahuje od „analize“ Šurbatovića, koji je godinama u nazad na velikim utakmicama i prošle godine je učestvovao i na šampionatu Evrope.
Na kraju dodatna otežavajuca okolnost za predsednika Parižana Al-Kelaifija je što je član Izvršnog komiteta UEFA i pogotovo, zbog toga ne sme da bude nikakvog popusta za njega, da se ne bi objektivnost Evropske kuće fudbala dovodila u pitanje.
PROČITAJTE JOŠ:
Savić o saradnji sa Željkom: Svađam se sa Obradovićem jer ne želi pojačanja!