Olimpijakos bolji u lošem derbiju, Makeda tragičar Panatinaikosa (VIDEO)

,

Federiko Makeda protiv Olimpijakosa (Foto: Printsktin)

Bez publike, bez prepoznatljive tenzije i navijanja sa tribina (zbog pandemije koronavirusa), atinski derbi prosto nije “onaj pravi”. U subotu su u 9. kolu prvenstva Grčke Olimpijakos i Panatinaikos odigrali jednu poprilično lošu utakmicu, a radovala se crveno-bela strana Atine – 1:0 (1:0).

PRVENSTVO GRČKE: Kvota u MaxBetu na pobedu PAOK-a protiv PAS Janjine je 1.25.

Tim iz Pireja nije bio bolji, već samo manje loš. Iskoristio je jednu od dve prilike koje je stvorio za 90 minuta, dok su “zeleni” propustili svoje tri šanse.

Trenutak odluke desio se već u 21. minutu. Masuras je loše šutirao posle odlične ubačene lopte sa levog krila, ali se po sreću Olimpijakosa lopta od golmana Diudisa odbila na nogu direktno Konstantinosu Fortunisu. On je bio precizniji i pogodio je za 1:0.

U nastavku se malo toga dešavalo. U jednoj prilici za domaćina našao se i srpski internacionalac Lazar Ranđelović, ali je odbrana “zelenih” uspela da reaguje na vreme i da izbaci loptu pre nego što je šutnuo. Ranđelović je igru napustio u 66. minutu.

Panatinaikos je imao tek nešto zrelije šanse, ali ih nije iskoristio. Tragičar poraženog tima bio je italijanski napadač Federiko Makeda. On je u 77. minutu, posle malo sreće, dobio loptu u petercu. Nije to baš bila tako jednostavna pozicija, šutirao je iz klizanja, ali je loše postavio stopalo i lopta je otišla preko gola.

To je ujedno bila i poslednja dobra prilika Panatinaikosa, tako da je na kraju ostalo 1:0 za Olimpijakos.