“ORLIĆIMA” IZMIČE EP Mladi fudbaleri opet izgubili od Rusije

Radomir Djurovic

,

Srpski reprezentativac Luka Adžić (Foto: Starsport)

Mlada fudbalska rerpezentacija Srbije (do 21 godine) pretrpela je treći poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. “Orlići” su u Nišu izgubili od Rusije 2:0 (2:0) u šestom kolu grupe 5.

U sredu od 23 igraju Deportivo Tolima – Kukuta, a u kaldionici MaxBet je kvota na pobedu domaćina 1.55.

Ovo je drugi poraz naših fudbalera od vršnjaka iz Rusije koji su na startu kvalifikacija slavili 1:0. Ovim porazom su šanse da se naši fudbaleri plasiraju na Evropski šampionat koji se 2021. održava u Mađarskoj i Sloveniji svedene na minimu. Trenutno zauzimaju četvrto mesto u grupi sa sedam bodova.

Odluka o pobedniku je rešena u prvom poluvremenu. U osmom minutu je Čalov doveo goste u vođstvo i tako doneo velike probleme izabranicima Ilije Stolice. Konačan rezultat je postavio Sulejmanov minut pre odlaska na odmor.

Sledeću utakmicu Srbija igra 4. septembra naredne godine u Letoniji.

SRBIJA – RUSIJA 0:2 (0:2)

Stadion: Čair.

Sudija: Huan Martinez Munuera (Španija).

Strelci: 0:1 Čalov (8), 0:2 Sulejmanov (44).

Srbija: M. Ilić, Marković, Veselinović, Mašović, I. Ilić, L. Ilić, N. Petrović (od 45. Birmančević), Nišić, Stuparević (od 62. Čumić), Joveljić (od 72. Vidosavljević), Adžić (od 72. Tedić).

Rusija: Safonov, Raskazov, Divejev, Jevgenjev, Lisov, Umjarov, Kučajev (od 65. Golubjev), Obljakov, Sulejmanov (od 84. Glušenkov), Čalov (od 72. Ignjatjev), Lomovicki (od 84. Grulev).

Stolica: Moramo da prihvatimo poraz kao deo naše priče